Legnicki teatr w najbliższą niedzielę pokaże swoją kolejną premierę. Tym razem artyści sięgnęli po Szekspira. Spektakl powstał na kanwie najsłynniejszego dramatu o miłości „Romea i Julii” i nosi tytuł „Kochankowie z Werony”. Relacja Andrzeja Lamparta.

William Szekspir obok współczesnego dramaturga Krzysztofa Kopki jest najbardziej ulubionym twórcą Jacka Głomba i jego zespołu. Teatr w Legnicy w ciągu 15 lat po raz szósty sięga po twórczość wielkiego Anglika.

Przedstawienie już obejrzeli widzowie z Gdańska, gdzie mieści się Fundacja Szekspirowska. Jacek Głomb twierdzi, że spektakl został dobrze odebrany. Premierę w Legnicy zaplanowano na najbliższą niedziele na scenie na Nowym Świecie. W spektaklu wstąpi kilkunastu statystów, m.in. studentka z Legnicy.

Rolę Julii Jacek Głomb, który wyreżyserował przedstawienie, powierzył Magdzie Skibie. Aktora jest obecnie chora i nie było jej na pokazie dla mediów. W niedzielę ma być już w pełni sił.

Relacja z wypowiedziami reżysera Jacka Głomba oraz statystki Ewy Miroszewskiej w końcowej części wrocławskich Faktów. OBEJRZYJ!

(Andrzej Lampart, „Kochankowie z Werony”, TVP Wrocław, 19.05.2011)