Już tylko parę dni zostało do podjęcia decyzji! W najbliższy czwartek 15 lutego w siedzibie legnickiego teatru odbędzie się casting do 2-3 ról aktorskich w inscenizacji mickiewiczowskich „Dziadów”, którą dla Teatru Modrzejewskiej przygotowuje Lech Raczak. Zgłaszać się mogą młodzi aktorzy (do 30.) i studenci szkół teatralnych. Warunki uczestnictwa określa teatralne ogłoszenie…Do tej pory (do poniedziałku 12 lutego) wpłynęły zgłoszenia od 14 osób. Wśród nich są zarówno młodzi aktorzy, jak i studenci uczelni teatralnych. Większość zgłosiła udział w castingu telefonicznie, ale wśród ofert są także w pełni profesjonalne autoprezentacje z dotychczasowymi osiągnięciami i dorobkiem zawodowym zaopatrzone w zdjęcia kandydatów.

Sekretariat Teatru Modrzejewskiej nadal przyjmuje zgłoszenia chętnych do udziału w castingu. Próby do spektaklu rozpoczną się już w trzeciej dekadzie lutego.

Zainteresowanym przypominamy treść ogłoszenia:

Teatr Modrzejewskiej w Legnicy poszukuje 2-3 młodych (do 30 lat) zawodowych aktorów lub studentów szkół  aktorskich do obsady ról w inscenizacji „Dziadów” Adama Mickiewicza przygotowywanej przez Lecha Raczaka.

Spektakl realizowany będzie od 21 lutego do 28 kwietnia (premiera) 2007 r.
Wymagana jest pełna dyspozycyjność kandydatów w tym okresie.

Chętni powinni zgłosić się na casting, który odbędzie się w siedzibie Teatru Modrzejewskiej w Legnicy 15 lutego o godz. 16.00 (sala nr 10). Kandydaci proszeni są o ubranie się w luźne stroje do ćwiczeń aktorskich oraz o przygotowanie dwóch fragmentów z „Dziadów” części  III:

·    opowieści Jana Sobolewskiego
·    dowolnego fragmentu monologu Konrada

Zgłoszenia kandydatów przyjmujemy telefonicznie lub pocztą elektroniczną!

Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
Rynek 39, 59-220 Legnica
tel. 076/72-33-500
e-mail: teatr©teatr.legnica.pl