To będzie koncert wiary i nadziei ze specjalną dedykacją. Tak mówią o nim jego organizatorzy. W najbliższą niedzielę (18 lutego o godz. 16.00) na dużej scenie legnickiego Teatru Modrzejewskiej wystąpi Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera”. Koncert zadedykowali swojej koleżance z zespołu w intencji jej powrotu do zdrowia.
To koncert  wiary i nadziei. Łączymy się z Irenką Maciejowską  bo jest naszą koleżanką.  Wierzymy, że wyzdrowieje, a ten koncert ma jej w tym pomóc. Na koncert na pewno przyjdą jej przyjaciele z Zespołu "Kyczera", wszystkie pokolenia "Kyczeriaków". Ale zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, wszystkich, którzy kochają sztukę, kochają  świat – czytamy w zaproszeniu, które wystosowali organizatorzy koncertu.

Irena Maciejowska była w Zespole "Kyczera”  przez kilka lat, w latach  90-tych. Była w nim tancerką, prowadziła konferansjerkę. Ale Irena pracowała też w Zarządzie Zespołu, można powiedzieć, że tworzyła jego struktury. Potem zaangażowała  się w działalność Zarządu Głównego i legnickiego Koła Stowarzyszenia Łemków.

Jest osobą bardzo lubianą. O czym przekonuje fakt, że wiele osób chce jej pomóc. Jest nadzieja, ze wróci do zdrowia. Ma dla kogo. Niedawno wyszła za mąż, ma męża, który bardzo ją kocha, nie odstępuje jej na krok w szpitalu. Ma kochanych rodziców i siostrę, którzy również cały czas, na przemian, są z nią. Ma również małego synka, który bardzo jej potrzebuje i czeka aż Mama wróci do domu.

Irena jest osobą wierzącą, praktykuje w cerkwi prawosławnej w Legnicy, gdzie śpiewa też w cerkiewnym chórze. Cały czas wspólnota cerkiewna modli się za nią.

- My chcemy utwierdzić w Irenie tę wiarę, chcemy jej powiedzieć: „Irena - przyszliśmy tu dla Ciebie, żeby Ci powiedzieć, że czekamy na Ciebie!” – tak o motywach, które nimi kierowały przy organizacji tego wyjątkowego koncertu napisali przyjaciele Ireny.

Teatr Modrzejewskiej w Legnicy
Koncert Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Kyczera"
niedziela 18 lutego godz. 16.00
duża scena teatru