Do Teatru Modrzejewskiej w Legnicy napływają pierwsze zgłoszenia od chętnych do zagrania w „Dziadach”, które pod koniec kwietnia wystawi w ramach projektu Scena na Piekarach Lech Raczak. Casting na 2-3 role w tym przedstawieniu odbędzie się w siedzibie legnickiej sceny 15 lutego. Warunki uczestnictwa określa teatralne ogłoszenie, którego treść przypominamy poniżej...


- Do tej pory wpłynęły zgłoszenia od dziesięciu osób. Wśród nich są zarówno młodzi aktorzy, jak i studenci uczelni teatralnych – poinformował dyrektor legnickiego teatru Jacek Głomb.

Wśród chętnych, którzy zgodnie z oczekiwaniami reżysera nie mogą mieć więcej niż 30 lat, jest m.in. absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, który kształcił się także w paryskim Wyższym Narodowym Konserwatorium Sztuki Dramatycznej.

Sekretariat Teatru Modrzejewskiej nadal przyjmuje zgłoszenia chętnych do udziału w castingu. Próby do spektaklu rozpoczną się już w trzeciej dekadzie lutego.


Zainteresowanym przypominamy pełną treść ogłoszenia:

Teatr Modrzejewskiej w Legnicy poszukuje 2-3 młodych (do 30 lat) zawodowych aktorów lub studentów szkół  aktorskich do obsady ról w inscenizacji „Dziadów” Adama Mickiewicza przygotowywanej przez Lecha Raczaka.

Spektakl realizowany będzie od 21 lutego do 28 kwietnia (premiera) 2007 r.
Wymagana jest pełna dyspozycyjność kandydatów w tym okresie.

Chętni powinni zgłosić się na casting, który odbędzie się w siedzibie Teatru Modrzejewskiej w Legnicy 15 lutego o godz. 16.00 (sala nr 10). Kandydaci proszeni są o ubranie się w luźne stroje do ćwiczeń aktorskich oraz o przygotowanie dwóch fragmentów z „Dziadów” części  III:

·    opowieści Jana Sobolewskiego
·    dowolnego fragmentu monologu Konrada

Zgłoszenia kandydatów przyjmujemy telefonicznie lub pocztą elektroniczną!

Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
Rynek 39, 59-220 Legnica
tel. 076/72-33-500
e-mail: teatr©teatr.legnica.pl