We wtorek 22 grudnia przyjaciele walczącego z rakiem Ryszarda Guzdka po raz drugi uczestniczyć będą w charytatywnym koncercie w teatralnej kawiarni. Cała kwota zebrana ze sprzedaży biletów (po 20 zł) przekazana zostanie na leczenie ciężko chorego kolegi i wsparcie jego rodziny - żony i trzyletniej córeczki. Początek koncertu o 20.00.

Ryszard Guzek ma zaledwie 29 lat. Dzięki rodzicom, którzy poprzez swoją pracę związani są z teatrem, już jako siedmioletni chłopiec wystąpił na legnickiej scenie w „Niemcach” Kruczkowskiego, gdzie grał równocześnie dwie skrajne role: żydowskie i niemieckie dziecko. Wystąpił także w spektaklach: „Czekając na Godota” i „Lary Thompson czyli dramat pewnej młodości”.

Pomimo przygód z teatrem bardziej pociągała go muzyka. Wraz z zespołem „Centrum Uśmiechu” grał koncerty dla dzieci w całej Polsce, w tym dwie trasy koncertowe „Lata z radiem”. Wraz z chórem TGD nagrał płytę i kolędowy program telewizyjny wspólnie z uczestnikami „Szansy na Sukces”, koncertował z takimi artystami jak: Mateo, Mieczysław Szcześniak i Natalia Niemen.

O swojej bardzo ciężkiej chorobie dowiedział się w styczniu tego roku…

We wtorkowym koncercie wystąpią Alterexit, Gabriel Fleszar oraz Podwójne Dno (zespół śpiewających aktorek legnickiego teatru, którym towarzyszą muzycy Modrzejewskiej). Gościem specjalnym będzie Mikołaj Juraszek.