Zaledwie 10 zł kosztuje barwny, fotograficzny kalendarz na rok 2010 wydany przez Teatr Modrzejewskiej. Na profesjonalnych zdjęciach Bartka Sowy, które są efektem specjalnej sesji fotograficznej, aktorzy swoje barwne i efektowne kostiumy prezentują w zaskakującym tle przestrzeni, w których grane były legnickie przedstawienia.

Zdjęcia zaprezentowane w wielkoformatowym kalendarzu ściennym legnickiego teatru nie są prostą dokumentacją fotograficzną dorobku sceny i jej scenografki Małgorzaty Bulandy, autorki albumu „Szmaty w ruinach”, który zaprezentowano podczas tegorocznej edycji festiwalu MIASTO. Aktorzy Modrzejewskiej ubrani w teatralne kostiumy zostali sfotografowani w przeróżnych, czasami bardzo zaskakujących, miejscach. Wiele z nich było wcześniej sceną artystycznej prezentacji, miejscem, w którym od 15 lat grane są legnickie przedstawienia.

Podczas sesji fotograficznej wykorzystano dekoracje i kostiumy z najbardziej barwnych i widowiskowych przedstawień ostatnich lat: „Cyrano de Bergerac”, „Don Kichot Uleczony”, „Hamlet, książę Danii”, „Mersi czyli przypadki Szypowa”, „Mizantrop”, „Plac Wolności”, „Otello”, „Troja moja miłość”

Autorem zdjęć jest Bartek Sowa, znany fotografik, który przez lata był związany z wrocławskim oddziałem Gazety Wyborczej, laureat Grand Press Photo - nagrody uchodzącej w środowisku fotografików za najbardziej prestiżową.

Kalendarz kupić można w kasie biletowej legnickiego teatru – tel. 76-72-33-505.