Drużyna składająca się z aktorów, pracowników i sympatyków legnickiego teatru będzie jednym z 12 zespołów, które w sobotę 19 grudnia wezmą udział w I Świątecznym Turnieju Charytatywnym w halowej piłce nożnej zorganizowanym przez Stowarzyszenie Kibiców „Tylko Miedź”. Początek zawodów w hali na ul. Lotniczej o 16.00.

W zmaganiach, których celem jest zakup ubrań i sprzętu sportowego dla legnickiego Domu Dziecka, weźmie udział dwanaście drużyn podzielonych na trzy grupy.

W pierwszej zagrają: Miedź Legnica, Konfeks Legnica, Dom Dziecka i Zakaczawie Legnica. W drugiej: aktorzy Teatru im. H. Modrzejewskiej, legniccy dziennikarze, władze Legnicy i TKKF Hutnik Legnica. W trzeciej: Stowarzyszenie Kibiców Tylko Miedź, sympatycy Śląska Wrocław, sympatycy BKS’u Bielsko Biała i sympatycy Zagłębia Sosnowiec.

UKŁAD TURNIEJU


1. kolejka
Miedź Legnica – Konfeks Legnica
Zakaczawie Legnica – Dom Dziecka

Aktorzy - Dziennikarze
TKKF Hutnik Legnica – Władze Legnicy

SK Tylko Miedź – Śląsk Wrocław
BKS Bielsko Biała – Zagłębie Sosnowiec

2. kolejka
Miedź Legnica – Dom Dziecka
Konfeks Legnica – Zakaczawie Legnica

Teatr – Władze Legnicy
Dziennikarze – TKKF Hutnik Legnica

SK Tylko Miedź – Zagłębie Sosnowiec
Śląsk Wrocław – BKS Bielsko Biała

3. kolejka

Miedź Legnica – Zakaczawie Legnica
Konfeks Legnica – Dom Dziecka

Aktorzy – TKKF Hutnik Legnica
Dziennikarze – Władze Legnicy

SK Tylko Miedź – BKS Bielsko Biała
Śląsk Wrocław – Zagłębie Sosnowiec

Półfinały
W spotkaniach półfinałowych zagrają trzej zwycięscy grup, a także druga drużyna jednej z trzech grup, która pochwali się najlepszym bilansem spotkań.

W przerwach między meczami odbędą się m.in. konkurs rzutów karnych, licytacje pamiątek, głównie piłkarskich (piłka z autografami byłych i obecnych piłkarzy Miedzi, szaliki, specjalnie na tą okazję wydane kalendarze, koszulka z festiwalu „Miasto” z autografami aktorów oraz inne pamiątki ufundowane przez legnickie firmy oraz osoby prywatne. Dla najlepszych zawodników i drużyn ufundowano specjale puchary i dyplomy.

Oprawę muzyczną zapewni DJ V_Valdi. Przed halą natomiast bezpośrednio po zakończeniu turnieju planowana jest mała niespodzianka, a po hali krążyć będą szczudlarze z grupy AVATAR w barwach klubowych legnickiej Miedzi.

Pomysłodawcą i szefem imprezy jest  Krzysztof Piotrowski, prezes Stowarzyszenia Kibiców „Tylko Miedź”, na co dzień pracownik legnickiego teatru.