Spektakl wraca na scenę w nowej odsłonie, z nowymi wykonawcami. Bohemę zakładali bowiem młodzi licealiści, którzy w większości podjęli studia i rozjechali się po kraju. Pozostał autor scenariusza, jeden z reżyserów i młodsza część zespołu. Przybyli nowi. Przedstawienia (dla dorosłych!) na Scenie na Piekarach w sobotę i niedzielę 12 i 13 grudnia o godz. 16.00. Wstęp bezpłatny.

Legnicka Scena Inicjatyw proponuje przedstawienie stworzone w ramach programu edukacji teatralnej dzieci i młodzieży pod artystyczną opieką aktorek Katarzyny Kaźmierczak i Joanny Gonschorek. „Hollywood” to opowieść o niszczącej sile showbiznesu, w którym życie toczy się na najwyższym poziomie, w litrach szampana i oparach dymu. To świat, w którym orgazm trwa wiecznie, a niejeden oddałby wszystko za takie życie.

Trzy pozornie niezwiązane ze sobą opowieści – supergwiazdy Marlin, głupiutkiej królewny Basi i zbuntowanego Piotrka łączy jedno. Każde z nich rzuca wyzwanie Fabryce Snów. Jednak po drugiej stronie lukrowanej ściany marzeń nie ma miejsca na moralne rozterki. Hollywood nie pyta o konsekwencje. Z raz obranej drogi nie ma odwrotu. Albo lecisz, albo zlecisz.

Marlin. Aktorka, wokalistka, modelka, mikser, blender i wibrator. All In One! Zniewalająco piękna gwiazda show biznesu z wielkimi perspektywami na przyszłość. Postać napisana z specjalnie z myślą o grającej ją osobie, o przeszłość lepiej nie pytajcie…
„Ja? Jak to, nie poznajesz mnie? Ja jestem gwiazdą, mieszkam w Hollywoodzie, jestem bogata i sławna Mam trzy psy chuichacha i dwa domy. Albo na odwrót. Mam na imię Marlin”.

Basia. Dziecko zamknięte w ciele dorastającej dziewczyny. Jej największym marzeniem jest własny Książe, Rycerz, dla którego będzie mogła być damą serca. Jednak Basia ma dość czekania. By odnaleźć swego wybranka jest gotowa zgłębić się samotnie w ciemne uliczki dusznej Krainy Snów…
„Nie chciał przyjść? Łaski bez. Sama do niego pójdę. Znajdę go, zobaczysz. Jeszcze mnie popamięta. Ale nie będę długo się złościć. O nie. Pokrzyczę, potem dwa-trzy ciche dni i przyjdzie z kwiatami. I wszystko będzie dobrze. Musi być. I będzie. Prawda, misiu? Ty wszystko rozumiesz. Jeszcze te czerwone buty… Dobrze. Ach! Jeszcze ty, misiaczku.”

Piotr. Cudowne dziecko Hollywood. Wychowywany przez matkę już wkrótce z pewnością zabłyśnie na małym, a później wielkim ekranie… W końcu „Garby Szczęścia” to tylko początek. Oj tak… Szykuje się prawdziwe wyjście z mroku…
”Wiem! Ucieknijmy razem. Razem będzie nam raźniej. Wyobraź to sobie. Zamknij oczy. Tylko ty i ja. Dwóch kowbojów samotnie przemierzających bezkresne pustynie w poszukiwaniu szczęścia!”


Grupa Teatralna Bohema
Scena na Piekarach

Grzegorz Grecas, Marcin Karasiński, Katarzyna Rutowska, Darian Wiesner
HOLLYWOOD
reżyseria: zespół
realizacja wideo: Szymon Głowacki
opieka artystyczna: Katarzyna Kaźmierczak, Joanna Gonschorek


Występują:
Katarzyna Rutowska, Paweł Antonowicz, Kamil Rutka, Anna Lipińska, Iza Milko, Natalia Krukowska, Lucyna Boruta, Barbara Cygan, Maciej Rabski, Grzegorz Grecas, Anna Lipińska, Natalia Krukowska, Roman Charkot, Kaja Bogacka, Weronika Justyńska, Marta Gołąbek, Marcin Karasiński


Grupa Teatralna Bohema istnieje od początku roku 2007. Wtedy to w głowie Dariana Wiesnera i Grzegorza Grecasa narodził się pomysł na spektakl - dwie odrębne historie (tak było na początku), które po przypadkowym skonsultowaniu okazały się… niemal identyczne!

Żartobliwie nazywani „ojcami założycielami” rozpoczęli pracę nad spektaklem „Piękno próżne, piękno kruche”, którego premiera (czerwiec 2007) stała się jednocześnie początkiem ich działalności publicznej. Pierwotnie Bohema miała być grupą młodzieży podejmującą niezależne działania teatralne zebrana pod wspólnym logiem, jednak bez stałego składu, czy wzajemnych zobowiązać odnośnie przyszłości. Życie zweryfikowało jednak te plany…

Kilka tygodni po premierze „Piękna…” w Bohemie pojawił się Marcin Karasiński, ściskający w dłoniach wygnieciony scenariusz spektaklu „Hollywood”. Wtedy Bohemianie, mimo że niczego sobie nie obiecywali, podjęli decyzję o rozpoczęciu pracy nad kolejnym wspólnym projektem. Członkowie grupy zajmuję się rysunkiem i malarstwem, poezją, filmem, tańcem i fotografią, razem tworząc mieszankę talentów i indywidualności. Łączy ich jedna dziedzina pozwalająca na współistnienie wszystkich tych sztuk – teatr. Wielu z nich działa w Klubie Gońca Teatralnego i jest wolontariuszami Szkoły Czarodziejów Wyobraźni przy Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy. Bohema ma na koncie kilka udanych projektów – spektakle, wieczory poezji i happeningi.