3.775 złotych zebrano podczas wtorkowego (8 grudnia) koncertu „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce” oraz towarzyszącej mu aukcji, które odbyły się w teatralnej Caffe Modjeska. Pieniądze posłużą na zakup sprzętu medycznego dla Ośrodka Psychiatrycznego i Odwykowej Opieki Zdrowotnej w Legnicy. Organizatorem było Stowarzyszenie Babiniec przy współpracy Młodzieżowego Centrum Kultury oraz Teatru Modrzejewskiej.

Na rozśpiewany wieczór w teatralnej kawiarni złożyły się wielkie przeboje polskiej piosenki lat 60. i 70. ubiegłego wieku wykonywane wówczas przez m.in.: Czesława Niemena, Danutę Rinn, Annę Jantar, Marię Koterbską, Ewę Demarczyk. Występom towarzyszyła aukcja pamiątek i drobnych dzieł sztuki, którą prowadził legnicki aktor Paweł Palcat. Najwyższą cenę osiągnęła tegoroczna grafika mieszkającego we Francji (aktualnie wystawa w legnickim Muzeum Miedzi) Wojciecha Siudmaka "Spirala życia", za którą dziennikarz Konkretów.pl Bartłomiej Rodak zapłacił 600 zł.

Koncertową część wieczoru rozpoczęli zawodowcy z legnickiego teatru tworzący eksperymentalny zespół „Podwójne Dno” - aktorki: Joanna Gonschorek, Katarzyna Kaźmierczak i Zuza Motorniuk oraz teatralni muzycy: Andrzej Janiga i Amadeusz Naczyński dając minirecital, który był popisem umiejętności wokalno-aktorskich.

Zasadniczą część koncertu stanowiły jednak występy amatorów i półzawodowców ale - co zaskakujące – wyłącznie kobiet: uczennic, studentek, śpiewających nie tylko od święta pań różnych zawodów i zainteresowań. Bohaterkami tej części prezentacji były:

 • IZA BARTMAN„Do grającej szafy grosik wrzuć” (sł. Marek Łebkowski, muz. Günter Oppenheimer). Z zawodu jest kosmetologiem. Od 9 lat śpiewa w Klubie Piosenki „Estrada” w Młodzieżowym Centrum Kultury. Wystąpiła w telewizyjnej „Szansie na sukces”.
 • HANIA MARKIEWICZ„Do Ciebie mamo” (sł. Mirosław Łebkowski i Stanisław Werner, muz. Adam Skorupka). Uczennica SP-1 w Złotoryi, gra na skrzypcach, tańczy w zespole „Łał”. Śpiewu uczy się w Klubie Piosenki „Estrada” w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy.
 • MIROSŁAWA JUJECZKA „Być może” (sł. Stanisław Dobrowolski, muz. Anna German). Pracownik Urzędu Miasta w Legnicy, z zawodu inżynier, nadzoruje inwestycje oświatowe. Interesuje się muzyką, śpiewem, przez kilka lat była chórzystką w legnickim „Madrygale”.
 • JOLANTA TRAWNIK„Ludzkie gadanie” (sł. Agnieszka Osiecka, muz. Seweryn Krajewski). Pracuje w świetlicy terapeutycznej w Legnicy i Ognisku Muzycznym w Jaworze ucząc gry na gitarze klasycznej. Śpiewa w legnickim chórze „Madrygał”.
 • ANNA WOŁOSZYN „Najpiękniejsza” (sł. Agnieszka Osiecka, muz. Seweryn Krajewski – piosenka z repertuaru „Czerwonych Gitar”). Uczennica VI LO w Legnicy. Laureatka wielu konkursów ogólnopolskich i zagranicznych. Od 6 lat śpiewa Klubie Piosenki „Estrada” w Młodzieżowym Centrum Kultury. We wrześniu uczestniczyła w polskiej prapremierze musicalu „High School Musical” w Teatrze Muzycznym w Gliwicach.
 • JOLANTA NAWALICKA-KUBERSKA „Cygańska jesień” (sł. Janusz Kondratowicz, muz. Jarosław Kukulski). Z zawodu psycholog z zamiłowania chórzystka legnickiego „Madrygału”.
 • BARBARA KONCEWICZ„Bardzo smutna piosenka retro” (sł./muz. Andrzej Sikorski z grupy „Pod Budą”). Pracuje w młodzieżowym Centrum Kultury jako kierownik administracyjny. Lubi śpiew, taniec, ale jej największą pasją jest gotowanie. Ostatnio wygrała konkurs organizowany przez restaurację „Oberża” na oryginalną potrawę świąteczną.
 • MARYSIA RUTKOWSKA „Grande Valse Brillante” (z repertuaru Ewy Demarczyk). Uczennica Gimnazjum nr 1 w Legnicy, pasjonuje się muzyką, gra na fortepianie i organach. Jest słuchaczką Studium Organowego, śpiewu uczy się w Młodzieżowym Centrum Kultury w Klubie Piosenki „Estrada”.
 • RADOSŁAWA JANKOWSKA-LASCAR„Pod papugami” (sł. Jan Gałkowski, Bogusław Choiński, muz. Mateusz Święcicki). Jedyny tłumacz przysięgłym języka rumuńskiego na Dolnym Śląsku, wykładowca w Instytucie Filologii Romańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.
 • AGATA FLONDRO„Gdzie ci mężczyźni” (sł. Agnieszka Osiecka, muz. Włodzimierz Korcz). Studentka romanistyki w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Legnicy oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Gdańsku. Od września występuje w Gliwickim Teatrze Muzycznym w musicalu „High School Musical”. Od 4 lat śpiewa w Klubie Piosenki „Estrada” w Młodzieżowym Centrum Kultury.
 • ANNA PIWOWARCZYK„Dobranoc Panowie” (sł. Agnieszka Osiecka, muz. Andrzej Zieliński). Pedagog śpiewu, od lat prowadzi Klub Piosenki „Estrada” w Młodzieżowym Centrum Kultury. Jej wychowankowie zdobywają prestiżowe nagrody na festiwalach, konkursach wokalnych, grają w musicalach, występują również w programach telewizyjnych („Mam talent”, „Szansa na sukces”, „Jaka to melodia”).
 • WANDA JAMRÓZ„Moje jedyne marzenie” (sł. Bogdan Olewicz, muz. Jarosław Kukulski). Z zawodu dziennikarka, przez kilkanaście lat pracowała w „Słowie Polskim”. Obecnie z wielką pasją zajmuje się produkcją reportaży i audycji filmowych w TVL „Odra”.