Legnicki Jazz Club Blue Monk zaprasza na kolejny w ostatnich dniach wirtuozerski koncert. We wtorek 1 grudnia o godzinie 19.00 w teatralnej kawiarni wystąpi zespół amerykańskiego, czarnoskórego mistrza gitary, autora tekstów i wokalisty Vasti Jacksona. Liderowi towarzyszyć będą Felton Crews na gitarze basowej oraz perkusista Krzysztof Zawadzki.

Muzyka Vasti Jacksona to połączenie tradycji bluesa znad Mississippi, wpływów Steviego Ray’a Vaughana, Jimiego Hendrixa oraz współczesnej, czarnej muzyki amerykańskiej. Ten znany na całym świecie amerykański gitarzysta, autor tekstów, wokalista i producent zachwyca publiczność swoją osobowością już od pierwszego momentu, gdy pojawia się na scenie.

Ostatnia płyta Jacksona „No Borders to the Blues” jest doskonałym przykładem jego nieograniczonej energii i magnetyzmu. Pokazuje muzyczny i wokalny kunszt, a także niesamowite umiejętności gry na gitarze, bowiem ten amerykański muzyk jest profesjonalistą w każdym calu. Jest kombinacją talentu, doświadczenia i wszechstronności, artystą który swobodnie miesza różne gatunki muzyczne od bluesa, soulu, jazzu do funky i reggae.

W 2007 Vasti Jackson otrzymał od West Coast Blues Hall of Fame nagrodę dla najlepszego gitarzysty bluesowego. W 2003 roku pojawił się w filmie dokumentalnym Martina Scorsese „The Blues” wykonując utwór „Train Rolling Blues”. Muzycznie zakorzeniony w Mississippi, Vasti Jackson w 1994 wystąpił na nagrodzonej nagrodą Grammy płycie B.B. Kinga „Blues Summit”.

Legnicki koncert Vasti Jackson Trio we wtorek 1 grudnia rozpocznie się o godzinie 19.00; bilety w cenie 30 zł do nabycia w bufecie Caffe Modjeska oraz w kasie biletowej teatru.