Zbliża się finał legnickiego społeczno-artystycznego projektu „Do Góry Nogami”. - Po raz pierwszy w jednym miejscu spotkają się młodzi ludzie, którzy mają swoje pasje muzyczne, sportowe, taneczne i teatralne i są pozytywnie zakręceni – zapewnia Joanna Rostkowska z legnickiego teatru.

Podczas finału zaprezentują się wszystkie grupy biorące udział w projekcie: dzieci z Pogotowia Opiekuńczego w Legnicy, ze Świetlicy Terapeutycznej na legnickim Zakaczawiu oraz ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Legnicy. Wystąpią także grupy: BeSSali (breakdance), Rais Internationale  (capoeira), ZWROT (taniec współczesny) – łącznie wystąpi około 50 osób!
- Pokażemy również filmy i slajdy z realizacji projektu. Jednym zdaniem – pokażemy czego legnicka młodzież nauczyła swoich rówieśników i dzieci oraz jak pracowali i wspólnie się bawili – mówi Joanna Rostkowska.

W październiku 2008 roku ruszył projekt społeczno-kulturalny "DO GÓRY NOGAMI". Inicjatorem tej akcji była nieformalna grupa młodzieżowa ZWROT działająca przy Stowarzyszeniu Działań Artystycznych i Kulturalnych FABRYKA TWÓRCZOŚCI z Legnicy. W praktyce były to zajęcia z tańca współczesnego, capoeiry i breakdance-u. Organizatorzy nawiązali współpracę z legnicką grupą capoeiry Rais Internationale oraz legnicką grupą breakdance BeSSali.

Dzięki uprzejmości nauczycieli i instruktorów poszczególnych technik oraz dofinansowaniu, zajęcia prowadzone są nieodpłatnie. To za sprawą dofinansowania z programu „Młodzież w działaniu”, programu „Dolina Kreatywna” TVP2, Urzędu Miasta Legnica oraz spólki energetycznej EnergiaPro.

Wsparcia w realizacji pomysłu udzieliły także: Zespół szkół Samochodowych w Legnicy, Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Legnicy, Restauracja ADRIA-Usługi Cateringowe, restauracja Antiqua Roma, Platforma Organizacji MOST. Inicjatorzy i organizatorzy wpółpracują stowarzyszeniami: Uliczne Laboratorium oraz Legnickim Stowarzyszeniem Fotograficznym.

W ramach projektu w dniach 7 – 8 marca br. odbyły się warsztaty Capoeiry, które poprowadził światowej sławy Contra Mestre XuXo z Austrii!Joanna Rostkowska – Prezes Stowarzyszenia 607 050 708, Aneta Zwierzyńska – koordynator projektu 725 920 572.