Delegacja legnickiego teatru z dyrektorem Jackem Głombem, jego zastępczynią i główną księgową Moniką Bieniusiewicz oraz przewodniczącym związku zawodowego aktorów w teatrze Bogdanem Grzeszczakiem spotkała się w piątek z przedstawicielami prezydenta Legnicy. W wyniku rozmowy pojawiły się szanse na szybkie rozwiązanie problemu zadłużenia teatru i odblokowania jego rachunków bankowych.Szanowni Państwo, Drodzy Legniczanie,


20 czerwca delegacja Teatru Modrzejewskiej spotkała się z Zastępcami Prezydenta Legnicy p. Dorotą Purgal i p. Ryszardem Białkiem oraz dyrektor Wydziału Finansowego UM p. Grażyną Pińkowicz.

W trakcie spotkania ustalono, że Teatr zwróci się do Prezydenta Legnicy o szybkie przekazanie z bieżącej dotacji 84 tys. zł na spłatę należności głównej tzw. zobowiązań wobec Skarbu Państwa. Jednocześnie Prezydent Legnicy wystąpił do Wojewody Dolnośląskiego o zgodę na umorzenie odsetek. Zaraz po zapłaceniu należności głównej konta bankowe Teatru zostaną odblokowane.

19 czerwca na swoim posiedzeniu Komisja Budżetu i Finansów Rady Miejskiej Legnicy uchwaliła wniosek o zwiększenie dotacji bieżącej Teatru w 2008 r. o kwotę 400 tys. zł - znajdują się w niej środki na spłatę należności głównej tzw. zobowiązań wobec Skarbu Państwa.

Wierzymy, że Rada Miejska przychyli się do tego wniosku na posiedzeniu w dniu 30 czerwca. Pozwoli to na powrót Teatru do normalnej działalności co jest naszym pragnieniem.

Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy wspierają Teatr w tych trudnych dla niego chwilach!

Z artystycznym pozdrowieniem

Jacek Głomb, dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy
Legnica, 21 czerwca 2008 r.