Co sądzicie o jakości legnickich szkół? Teatr Modrzejewskiej, portal lca.pl i tygodnik Konkrety.pl zapraszają rodziców i nauczycieli do udziału w debacie, która rozpocznie się w teatralnej kawiarni w poniedziałek 9 czerwca o godz. 18.00. To początek cyklicznych rozmów o kluczowych problemach mieszkańców Legnicy.

Czy legnickie szkoły są lepsze, czy gorsze od tych w innych miastach Dolnego Śląska? O czym świadczą gorsze, niż gdzie indziej, wyniki testów w legnickich szkołach? Jacy są nauczyciele naszych dzieci? Czy sieć legnickich placówek oświaty pokrywa potrzeby miasta, jest ich za mało, a może zbyt wiele? Czy lwia część legnickiego budżetu, który trafia na oświatę jest dobrze wykorzystana? Jak powinna być rola władz miasta w zarządzaniu oświatą? Czy idziemy w dobrym kierunku?

To niektóre z pytań ogólnych. Ale oczekujemy także na pytania szczegółowe, dotyczące konkretnych szkół, konkretnych nauczycieli. Tych dobrych i złych. Która legnicka szkoła jest Waszym zdaniem najlepsza, a która najgorsza? Dlaczego tak jest, kto i co o tym decyduje?

Teksty poprzedzające debatę, które zamieścił portal lca.pl wywołały skrajne i bardzo emocjonalne reakcje, które zaświadczyły o wadze problemu i trafności wyboru tematu spotkania, w którym uczestniczyć będą: radni Zbigniew Dudek, Kazimierz Hałaszyński i Krzysztof Opaliński, a także dyrektor I LO w Legnicy Halina Tamioła oraz dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu Zenon Tagowski. Debatę poprowadzi dyrektor Teatru Modrzejewskiej Jacek Głomb.

Przebieg spotkania będzie transmitowany w Internecie na stronie legnickiego portalu lca.pl, a zapis z debaty opublikuje tygodnik Konkrety.pl.