21 czerwca podczas gali kończącej sezon 2007/2008 poznamy laureata czwartej „Bomby sezonu”, legnickiej nagrody fundowanej i przyznawanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Modrzejewskiej. Na wczorajszym (13 maja) zebraniu SPTM ustalono listę nominowanych. Wybór dokonany zostanie w tajnym głosowaniu na początku czerwca.

Członkowie SPTM do tegorocznej „Bomby sezonu” wytypowali czterech kandydatów, w tym trójkę aktorów. Zasadniczym kryterium, którym kierować się będą głosujący jest - niezmiennie od momentu ustanowienia nagrody - zasada: "temu, który swoim kunsztem scenicznym przysporzył sławy aktorstwu i Teatrowi Modrzejewskiej w Legnicy".

W efekcie nominacje do nagrody za sezon 2007/2008 uzyskali (w kolejności zgłoszeń):

  • Paweł Wolak za rolę Senatora w „Dziadach, a także: rolę Docenta w Lustracji, współautorstwo i rolę w spektaklu „Sami” oraz rolę markiza de Sade w sztuce „Marat-Sade”
  • Zbigniew Waleryś za rolę Pana Trąby w spektaklu „Zabijanie Gomułki”, a także za rolę Oresta w sztuce „Łemko”, księdza w „Samych” i Jakuba Roux w dramacie „Marat-Sade”
  • Tadeusz Ratuszniak za rolę Wywoływacza w sztuce „Marat-Sade”, a także za rolę listonosza Józefa w spektaklu „Lustracja” oraz postaci odtwarzane w kabarecie „Skumbrie w tomacie”.
  • Jacek Głomb za pomysł i organizację I Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Miasto” w Legnicy, a także za reżyserię sztuk „Zabijanie Gomułki” i „Łemko”

Nagroda Stowarzyszenia Przyjaciół Teatru Modrzejewskiej ma charakter symboliczny (statuetka i dyplom), jak i finansowy.

Laureatami poprzednich „Bomb sezonu” byli: Janusz Chabior (2004/2005), Bogdan Grzeszczak (2005/2006) i Joanna Gonschorek (2006/2007). Laureatem nagrody specjalnej - „Bomby dziesięciolecia” (1997-2007) - został Przemysław Bluszcz.