Znany m.in. z wieloletniej współpracy z legnickim teatrem wrocławski Zespół Kormorany zaprezentuje muzykę, dla której inspiracją był ubiegłoroczny Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Miasto” w Legnicy.  Koncert na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu odbędzie się w poniedziałek 12 maja.

Zespół Kormorany istnieje już blisko 25 lat, ale wydana przez stowarzyszenie Rita Baum płyta „Miasto” (jako załącznik do pisma Rita Baum) jest dopiero drugą w dorobku zespołu. Na koncercie w Teatrze Polskim zespół zaprezentuje materiał z tego właśnie krążka.

Kormorany znane są m.in. z wieloletniej współpracy z legnickim Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej. W aktualnym składzie zespół stworzył muzykę i występował na żywo w „Portowej Opowieści” (2004) i „Otellu” (2006). Z tym ostatnim spektaklem odbył także trzytygodniowe tournee artystyczne po Stanach Zjednoczonych (Santa Barbara, Los Angeles, Chicago). Ostatnio (2008) Kormorany skomponowały i nagrały materiał muzyczny do spektaklu „Sami”.

Właśnie na zamówienie legnickiej sceny dramatycznej i I Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Miasto” w Legnicy Kormorany skomponowały muzykę, składającą się na plenerowy koncert w ich autorskim wykonaniu, otwierający we wrześniu 2007 roku ten festiwal. Ten sam materiał muzyczny zarejestrowany miesiąc później we wrocławskim klubie jazzowym Rura przeniesiony został na płytę.

Aktualnie Zespół Kormorany tworzą: Piotr Bluesman Jankowski – gitara, Krzysztof Konik Konieczny – gitara, Jacek Tuńczyk Fedorowicz – bas i Artur Gaja Krawczyk – perkusjonalia.

Teatr Polski we Wrocławiu
Scena Kameralna (ul. Świdnicka 28)
„Miasto”. Koncert Zespołu Kormorany
poniedziałek 12 maja 2008; początek: godz. 20.00
bilety: przedsprzedaż - 15 zł, w dniu koncertu - 20 zł.