Znamy finalistów Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki. Jury w składzie: Ewa Błaszczyk, Wojciech Kościelniak (przewodniczący), Jan Poprawa, Mateusz Pospieszalski, Jerzy Skoczylas, zakwalifikowało do finału następujące osoby: Gabriela Kulka, Gabriela Lencka, Tomasz Łupak, zespół No Limits, Łukasz Rostkowski, Agata Wątróbska, Mikołaj Woubishet, Justyna Woźniak.

Oto wybrańcy jurorów:

Gabriela Kulka

Uwodząca delikatność Tori Amos i charyzma Kate Bush w jednej, dynamicznej kobiecie? Zagorzała fanka Iron Maiden, która czasem zdradza idoli dla dźwięków Danny’ego Elfmana. Jej twórczość to kocioł pełen różnych stylistyk i unikalnych brzmień, z których wokalistka komponuje niezwykłe, wyrafinowane dzieła. Pochodzi z rodziny znanych skrzypków: „wspólnie tworzyliśmy prawdziwy skrzypiący dom” -żartuje artystka, która od dziecka uczyła się gry na skrzypcach.
 
Gabriela Lencka
Urodziła się 18 sierpnia 1987 roku w Żyrardowie. Uczy się w Szkole Muzycznej II st. na Wydziale Piosenki w Warszawie, studiuje lingwistykę stosowaną hiszpańsko-angielską na Uniwersytecie Warszawskim. Zagrała główną rolę w musicalu „Tajemniczy Ogród” (reż. Janusz Szydłowski) w Teatrze Komedii w Warszawie. Zdobyła Nagrodę Specjalną za najlepszą interpretację piosenki z tekstem Jonasza Kofty w konkursie wokalistów MUFKA 2005 w Warszawie. Zupełnie nieoficjalnie przyznaje, że „jest okropnie owłosionym facetem, przeraźliwie boi się kur i wszelkiego drobiu oraz ma słabość do rudych kobiet.”
 
Tomasz Łupak
Urodził się 5 kwietnia 1979 roku w Głogowie. Tam też chodził do szkoły podstawowej i średniej, na studia wyjechał do Zielonej Góry. Jest członkiem kabaretu „Słuchajcie” oraz działaczem klubu studenckiego „Gęba”.  Zdobywca nagród: „Eurydyki” za twórczy rozwój talentu i osiągnięcia artystyczne w sezonie 2000/2001, Grand Prix na Lubuskim Festiwalu Piosenki „Wiolinowe spotkania” w Zielonej Górze (2001) oraz Nagroda Publiczności na Festiwalu im. Anny German „Tańczące Eurydyki” w Zielonej Górze (2003). Laureat konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”.
 
No Limits
Jedyny zespół, który weźmie udział w tegorocznych zmaganiach o Złotego Tukana. Wrocławska publiczność będzie miała okazję rozsmakować się w intensywnym brzmieniu Trójmiasta. Zespół to muzyczna wizytówka Gdyni, miasta z którego pochodzą. Ich początki sięgają lat 90., a przez grupę przewinęło się już wielu znakomitych muzyków. No Limits to brak ograniczeń stylistycznych i gatunkowych, to wszechstronność muzyczna i mieszanka różnorodnych osobowości. 
 
Łukasz Rostkowski
Urodził się 16 października 1981. Poród odbył się nagle, a sama ciąża trwała tylko kilkanaście sekund. Jak mówi – zaskoczył swoją matkę, która właśnie wymieniała żarówkę w mikrofalówce JAREK 6. Pochodzi z Zielonej Góry, a obecnie studiuje we Wrocławiu – warzywologię penitencjarną. Zwykle przebywa nigdzie, a w 2005 roku, nie wiadomo jak, zdobywa tytuł magistra prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Kończąc edukację otrzymuje złotą tarczę. Ta rok później chroni go przed odłamkiem meteorytu, z którego nagle wyskakuje 43 rycerzy krzyżackich i atakuje go średniowiecznym uzbrojeniem. 

Agata Wątróbska

Przyszła na świat 21 maja 1981 w Przemyślu. W 2007 ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na Wydziale Aktorskim. Od tamtej pory jest aktorką Teatru Dramatycznego w Warszawie. Pierwsze kroki na scenie stawiała w konkursie dla dzieci Mini Playback Show. Miała 8 lat, kiedy wystąpiła na scenie jako Sabrina w piosence Boys. Od tamtej pory zaczęła się jej przygoda z muzyką. Jak podkreśla – śpiewu uczyła się sama, z kasety. Agata interesuje się tańcem, jednak lubi także sport – zwłaszcza siatkówkę i wschodnie sztuki walki. Dziewięć lat ćwiczyła karate. 
 
Mikołaj Woubishet
Urodził się 6 grudnia 1983 w Krakowie. Wychował się w Warszawie, a studiuje – we Wrocławiu. W połowie jest Etiopczykiem. Obecnie jest studentem III roku Wydziału Aktorskiego w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Brał udział w Teatrze Telewizji „Poczta”, grał też epizody w serialach. Muzyką interesował się od zawsze – na początku był to tylko hip-hop, a obecnie słucha repertuarów bardzo różnych wykonawców. Z piosenką aktorską po raz pierwszy zetknął się w szkole. Najbardziej zafascynowały go ogromne możliwości, jakie daje ten gatunek. 

Justyna Woźniak
Urodziła się 27 września 1986. Jest rodowitą wrocławianką, śpiewającą z zamiłowania. Od trzech lat studiuje na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Występ na PPA jest jej pierwszym wyzwaniem tego typu. Śpiew od dłuższego czasu, to dla niej nieodłączny element codzienności, a muzyka – lekarstwo na różne dolegliwości. Lubi usiąść czasem w parku na Wolności i poczytać książkę. Na jej liście zdecydowanie króluje Topor. Nie ukrywa, że uzależniła się od jazdy na rowerze.

Koncert finałowy odbędzie się 11 kwietnia 2008 na scenie Teatru Muzycznego CAPITOL we Wrocławiu.