Młody legnicki piosenkarz Sebastian Plewiński, związany przed laty z Młodzieżowym Centrum Kultury, znany z występów na scenie teatru oraz z recitali w Caffe Modjeska pomyślnie przebrnął pierwsze eliminacje do udziału w opolskim festiwalu piosenki. W telewizyjnych eliminacjach nie powiodło się natomiast Dawidowi Krzykowi z zespołem.


W niedzielę poznaliśmy dolnośląskich zwycięzców eliminacji do Koncertu „Debiuty – Opole 2007”. Jury wyłoniło ich z grona 47 wykonawców, którzy wzięli udział w przesłuchaniach w dużym studiu Telewizji Polskiej we Wrocławiu.  Są to zespoły: NOFF, ZYLION i The Positive z Wrocławia, grupa Labirytm z Milicza oraz Sebastian Plewiński z Legnicy.

Wybrana piątka zmierzy się wkrótce z innymi młodymi artystami w drugim etapie eliminacji 21 i 22 kwietnia w Warszawie. Konkurs „Debiuty” im. Anny Jantar 44. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu od lat jest imprezą towarzysząca Festiwalowi. Telewizyjna reemisja koncertu osiągała średnio milion widzów. Promowała nowych, debiutujących artystów.

W odróżnieniu jednak od poprzednich edycji konkursu, finał tegorocznej odbędzie się w opolskim amfiteatrze (15 czerwca 2007), zaś „Debiuty” będą transmitowane przez Telewizję Polską S.A. zaraz po konkursie „Premier”.

******************************************************

Sebastian Plewiński (1988) uczy się wokalistyki jazzowo-rozrywkowej w Prywatnym Studiu Muzycznym "Sound and More" w Warszawie. Jest dwukrotnym laureatem popularnych programów Telewizji Polskiej "Szansa na Sukces" i "Talent za Talent". W 2005 roku, za szczególne osiągnięcia muzyczne otrzymał stypendium Prezydenta RP. Ostatnio nagrał swój debiutancki singiel i teledysk.
Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali. W ubiegłym roku zdobył m.in.: Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki "EURO-TALENT”  w Warszawie oraz Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki im. Anny Jantar 2006 we Wrześni.