Balladzista, kompozytor i tekściarz Dawid Krzyk, na co dzień występujący w teatralnej Caffe Modjeska w Legnicy otrzymał od Telewizji Polskiej zaproszenie do przesłuchań preselekcyjnych w ramach przygotowań do tegorocznego konkursu „Debiutów” 44. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.


Do naszego serwisu nadszedł list młodego artysty zaprzyjaźnionego z Teatrem Modrzejewskiej, ubiegłorocznego laureata miejskich eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego (w kategorii – poezja śpiewana).

 „W związku ze zgłoszeniem które nadesłałem do Telewizji Polskiej na konkurs w Opolu, zostałem zaproszony wraz z zespołem na przesłuchania w najbliższą sobotę 31 marca o 18.30. Organizatorzy tym samym potwierdzili przyjęcie mojego zgłoszenia na opolskie „Debiuty” 2007. Na wstępnym przesłuchaniu wystąpię razem z moim nowym zespołem i wykonam piosenkę "Agrest" (słowa Przemysław Corso, muzyka Dawid Krzyk). Zespół liczy 5 osób. Gramy w składzie: Dawid Krzyk - wokal gitara, Malwina Bąk – skrzypce, Krzysztof Drewniak - perkusja, Artur Pokatyński- gitara basowa , Tadeusz Gąska - gitara elektryczna”.

Konkurs „Debiuty” im. Anny Jantar 44. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu od lat jest imprezą towarzysząca Festiwalowi. Telewizyjna reemisja koncertu osiągała średnio milion widzów. Promowała nowych, debiutujących artystów.

W odróżnieniu od poprzednich edycji konkursu, finał tegorocznej edycji odbędzie się w opolskim amfiteatrze, 15 czerwca 2007 roku. „Debiuty” będą transmitowane przez Telewizję Polską S.A. zaraz po konkursie „Premier”, a eliminacje odbędą się już w marcu b.r. w 16 terenowych Ośrodkach Telewizji Polskiej S.A.