Najnowszy środowy (28 marca) numer legnickiego Tygodnika Konkrety.pl, podobnie jak tydzień wcześniej, poświęca całą kolumnę sprawom teatru. Wbrew pozorom nie jest to okolicznościowy prezent redakcyjny z okazji obchodzonego wczoraj Międzynarodowego Dnia Teatru. Legnickie teatralia to efekt umowy o stałej współpracy Teatru Modrzejewskiej z redakcją pisma. Wynika z niej jasno, że teatralna strona w tygodniku będzie stałym elementem Konkretów.pl

Teatralną stronę otwiera tekst "Gadzicki do bólu" prezentujący sylwetkę największego na Dolnym Śląsku miłośnika teatru, lubińskiego polonisty Ludwika Gadzickiego. Ów nieprzeciętny człowiek przyznaję, że teatralne przedstawienia oglądał już... dwa tysiące razy! Okazją do prezentacji tej sylwetki była promocja tomiku wierszy Gadzickiego, bo i te pisze lubiński profesor.

Na stronie także: o "Dziadach" Lecha Raczaka, które zbliżają się do kwietniowej premiery na legnickiej Scenie na Piekarach, o projekcie Jacka Głomba (a trochę i Jerzego Pilcha) pt. "Zabijanie Gomułki" realizowanym wyjazdowo w lubuskim teatrze w Zielonej Górze, a także o festiwalowej trasie, na którą wyruszył "Osobisty Jezus", znakomite przedstawienie Przemysława Wojcieszka. Są także fragmenty recenzji i notka o teatralnym świętowaniu przy okazji spektakli "Shirley Valentine" Krystyny Jandy.

Konkrety.pl z legnickimi teatraliami ukazały się po raz drugi, a zatem i "teatralia" stały się tygodnikiem.