Wiele październikowych wydarzeń w legnickim Teatrze jeszcze przed nami, ale Modrzejewska już zdradziła swoje plany na kolejny miesiąc. W listopadzie na Scenie Gadzickiego m.in. nowa bajka dla najmłodszych oraz głośna premiera sztuki o Białorusi, a wyjazdowo „Orkiestra” dedykowana patronowi legnickiej sceny.


ROK NA ZIEMI „Cztery pory roku” - spektakl dla naj-najów
Listopad będzie świetnym momentem na to, by odwiedzić Teatr Modrzejewskiej w towarzystwie swoich pociech, bowiem w repertuarze znalazło się miejsce dla pierwszej legnickiej produkcji dla najmłodszych dzieci  (w wieku od 1 do 4 lat). ROK NA ZIEMI „Cztery pory roku” - spektakl dla naj-najów swoją premierę będzie miał jeszcze w październiku (30.10., godz. 16.00). W listopadzie zapraszamy na spektakle 06.11. i 14.11., o godzinie 12.00, 14.30 oraz 16.00. Bilety na premierowy pokaz przedstawienia można nabyć tylko w kasie Teatru. Wejściówki na kolejne spektakle będą dostępne również w sprzedaży internetowej. Ilość miejsc na widowni będzie ograniczona do 50 osób, dlatego z zakupem wejściówki nie warto czekać do ostatniej chwili. Cena biletu to 30 zł.

Orkiestra
Podobnie jak w miesiącach poprzednich również w listopadzie Teatr Modrzejewskiej zaprezentuje swoje przedstawienie mieszkańcom innych miejscowości. Tym razem Głogów (07.11., godz. 19.00) oraz Wrocław (09.11., godz. 19.00) odwiedzi „Orkiestra” Krzysztofa Kopki w reżyserii Jacka Głomba. Warto wspomnieć, że głogowski pokaz spektaklu zadedykowany zostanie Ludwikowi Gadzickiemu, którego dziesiątą rocznicę śmierci będziemy obchodzić 6 listopada.
Krzysztof Kucharski, Polska Gazeta Wrocławska: Spektakl zdominowała wspaniała Ewa Galusińska (Francuzka). Aktorka zbudowała postać z wielką precyzją od najmniejszego ruchu, po wyrazistą mimikę, tembr głosu i najdrobniejsze gesty. Jest rewelacyjna i nieodparcie komiczna. Dla samej Ewy warto ten spektakl oglądać, cała drużyna na najwyższych obrotach, bo to świetny zespół, jeden z najlepszych w Polsce.

Głosy nowej Białorusi
Kolejną listopadową propozycją Modrzejewskiej będzie głośna premiera spektaklu opartego na sztuce „Głosy nowej Białorusi” Andrieja Kuriejczyka, w przekładzie Dariusza Jezierskiego. Premiera przedstawienia w reżyserii Łukasza Kosa już 13 listopada o godzinie 19.00. Dzień później w Art Cafe Modjeska odbędzie się spotkanie z twórcami spektaklu, który do końca miesiąca zostanie zaprezentowany jeszcze siedmiokrotnie.
- Jest to dla mnie trudny projekt, bo nigdy nie robiłem tak dokumentalnego teatru. Ważniejsi stają się tu bohaterowie sztuki, którzy są realni, których zdjęcia widzę przed sobą - podkreślał podczas konferencji prasowej poświęconej „Głosom nowej Białorusi” reżyser przedstawienia Łukasz Kos.

Fanny i Aleksander
Koniec miesiąca w Modrzejewskiej zapowiada się równie ciekawie, bowiem na Scenę Gadzickiego powróci „Fanny  i Aleksander” Ingmara Bergmana w reżyserii Łukasza Kosa, nominowanego niedawno do Nagrody im. Konrada Swiniarskiego za pracę właśnie nad tym spektaklem.  Przedstawienia zapowiedziane są na 26, 27 oraz 28 listopada o godzinie 18.00.
Rafał Turowski: Obejrzałem spektakl zrealizowany z pasją, powstały z myślą o widzu (sic!), wciągający i wzruszający, świetnie zagrany, dopracowany i przemyślany w szczegółach. Obrotowa scena, projekcje, dzieciaki w niemałych rolach, duchy, psy, włóczęga publiczności po teatralnych zakamarkach - to wszystko miało w tym przedstawieniu sens, było użyte po coś, reżyserowi udało się uniknąć kuszącej przecież efekciarskości.

Pełen repertuar Teatru Modrzejewskiej: https://www.teatr.legnica.pl/repertuar

Konrad Pruszyński