"Cała publiczność będzie częścią tego przedstawienia". Tak Marek Kudra, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie, zapowiada plenerowy spektakl "Skarb wdowy Schadenfreude". Przedstawienie zaplanowano na środowy (29.09) wieczór przy dawnym budynku policji - za cmentarzem komunalnym przy ulicy Dworcowej 1. Relacja Witolda Wośtaka.


MDK jest beneficjentem programu Teatr Polska i nawiązał współpracę z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. - Akcja spektaklu rozgrywa się w powojennym Wrocławiu (? - @KT) - mówi Marek Kudra.

- Kraj w ruinie, ale nie będziemy mówić o politycznych sprawach. Skupimy się na przyziemnych sprawach - jak ludzie wracali do normalności po okresie wojennym. Wszystko zostanie przedstawione w krzywym zwierciadle, okraszone przepiękną muzyką wykonywaną na żywo. Spektakl skupia się przede wszystkim na naszych przywarach narodowych.

Przy dawnym komisariacie nie będzie wydzielonej sceny, stąd każdy widz będzie poniekąd częścią spektaklu. Początek o 20:00.

(Witold Wośtak, "Powojenna rzeczywistość i polskie przywary narodowe. MDK w Oleśnie zaprasza na spektakl plenerowy w środę", https://radio.opole.pl, 27.09.2021)