"Z przykrością przyjęliśmy informację  o kolejnym zawieszeniu działalności scenicznej teatrów. Rozumiemy tę decyzję, najważniejsze jest bezpieczeństwo publiczności i pracowników teatru, jednocześnie zaś ubolewamy, że od 7 do 29 listopada br. nie będziemy mogli spotykać się z Wami na żywo". Poniżej pełna treść posłania dyrektora legnickiego teatru.


Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie;

z przykrością przyjęliśmy informację  o kolejnym zawieszeniu działalności scenicznej teatrów. Rozumiemy tę decyzję, najważniejsze jest bezpieczeństwo publiczności i pracowników Teatru, jednocześnie zaś ubolewamy, że od 7 do 29 listopada br. nie będziemy mogli spotykać się z Wami na żywo.

Ostatni raz więc w listopadzie spotkamy się w piątek 6 listopada o godz. 19.00 na inauguracji projektu „Modrzejewska szuka komedii|” – czytaniu performatywnym „Zemsty” Aleksandra Fredry w reżyserii Aliny Moś-Kerger. Zostały jeszcze ostatnie bilety – zapraszamy!!!

Równie gorąco polecamy Państwa uwadze DWIE premiery online, które przygotowaliśmy na listopad – spektakl online dla młodzieży „E-migrant” 15 listopada oraz „Chlebem i solą” – polsko-ukraiński spektakl online (zrealizowany z teatrem w Iwano-Frankiwsku na Ukrainie) – 22 listopada.

Natomiast w ramach projektu „Scena dla Tańca” pokażemy w listopadzie dwa spektakle online: „Ujęc(i)” 21 listopada oraz „Rozgrywkę” 29 listopada.

Wszystkie spektakle online o godz. 19.00, dostępne bezpłatnie w porze emisji na kanale Teatru na YouTube i na Facebooku.

Bądźcie z nami, kochajcie Teatr i nie dajcie się!

Z artystycznym pozdrowieniem

Jacek Głomb, dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy