Wrocławski Teatr Układ Formalny istnieje już cztery lata i  właśnie z tej okazji zaprasza 7 i 8 listopada na  debatę "#porozmawiajmyOTWARCIE". 8 listopada odbędzie się panel dyskusyjny "Get OFF or Get Out": Sytuacja teatrów pozainstytucjonalnych. Co mogą? Czego nie mogą? I kto to ustalił? Wśród panelistów będą Katarzyna Knychalska i Robert Gulaczyk.


Pytania i problemy, z którymi zmierzą się uczestnicy panelu:

- Czy Teatry Offowe mogą być pewne, że w 2021 roku będą miały za co odpalić światło na scenie?
- Jak wykazać, że działalność Teatrów niezależnych przynosi korzyści społeczeństwu, w tym realne zyski finansowe?
- Gdzie kończy się “Niezależność” Offu?
- Czy teatr niezależny może być bezpieczny w obliczu koronawirusa? Czy jest w ogóle potrzebny?

Rozmowę prowadzić będzie Magda Piekarska (Teatralny.pl, Radio Wrocław Kultura), a panelistami będą: Katarzyna Knychalska (Teatr Modrzejewskiej w Legnicy, Ogólnopolska Offensywa Teatralna, Teatralny.pl, Fundacja Teatr Nie-Taki), Robert Gulaczyk (Teatr Modrzejewskiej w Legnicy, Teatr Zakład Krawiecki),  Adam Ziajski (dyrektor Sceny Roboczej w Poznaniu), Ewelina Ciszewska (dziekan Wydziału Lalkarskiego AST we Wrocławiu), Przemek Furdak (Teatr Układ Formalny),

Organizatorzy zapewniają, że debaty będą streamowane na Facebook'u Teatru Układ Formalny i zorganizowane zgodnie z obowiązującymi wytycznymi sanitarnymi. Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Grzegorz Żurawiński