Podczas poniedziałkowego (26 października) koncertu charytatywnego "Reszta świata dla Zuzi Tyranowicz" na legnickiej Scenie Gadzickiego w gotówce do puszki wpadło 5.789 zł. Dodatkowe 600 zł wpłacono przelewem bezpośrednio na konto fundacji wspierającej dziewięciolatkę zmagającą się z nowotworem.


Dziewięcioletnia Zuzia z lubuskiego Grotowa, gdzie mieszka legnicka aktorka Joanna Gonschorek, od czterech lat zmaga się z chorobą nowotworową. Potrzebna była (i nadal jest potrzebna) pomoc, bo już w środę 28 października dziewczynka rozpoczyna leczenie. Podczas poniedziałkowego koncertu i serii licytacji w teatrze udzielili jej ludzie legnickiej kultury i przyjaciele legnickiej sceny.

Podczas koncertu wystąpili: Katarzyna Dworak, Ewa Galusińska, Zuza Motorniuk, Małgorzata Pauka, Gabriel Fleszar, Andrzej Janiga, Mateusz Krzyk oraz zespoły "Spakuj Kota", "Podwójne Dno", a także legnicki chór "Gospel Dream". Całość, w tym licytacje książek ofiarowanych przez Przemka Corso, poprowadził Bartłomiej "Bocian" Juraszek. Licytowano jednak nie tylko książki, ale także np. ręcznie zdobione okolicznościowe kartki z życzeniami.

- Za dwie stówki kupiłam dwie piękne i oryginalnie zdobione maseczki. Takie na pandemię, ale i na elegancki bal maskowy - cieszyła się Mariola Hotiuk, rzeczniczka legnickiego teatru. Furorę robił kilkulatek, który skompletował pokaźny zbiór książek. Byli i tacy (w tym niżej podpisany), którzy po prostu wrzucali pieniądze do puszki, także w podziękowaniu za piosenki, które śpiewano na scenie.

- Było wspaniale i to po obu stronach. Zarówno na scenie, jak i za kulisami. Jak na te trudne i smutne czasy był to absolutny triumf dobroci, miłości i człowieczeństwa - podsumowała pomysłodawczyni koncertu Joanna Gonschorek.

Nadal można pomóc bezpośrednio poprzez wpłatę na konto Fundacji Cancer Fighters: 22 1240 6494 1111 0010 9639 8079 Zuzanna Tyranowicz. - Dzisiaj w imieniu Fundacji „Naprawiacze Świata” przelałem na konto Fundacji reprezentującej Zuzię 300 zł. - poinformował szef legnickiego teatru Jacek Głomb.

Grzegorz Żurawiński