Są spektakle, w których role są na tyle ważne i wymagające, a czasami przypisane do konkretnego aktora, że nagłe zastępstwo nie jest możliwe. Tak jest w przypadku legnickiej "Wiernej watahy" w autorskiej reżyserii duetu PiK. Teatr Modrzejewskiej zmuszony został odwołać najbliższe przedstawienia tego dramatu zaplanowane na 30 i 31 października.

Bezpieczeństwo zdrowotne nade wszystko! Aktor "Wiernej watahy", w związku z przeprowadzonym wywiadem sanitarnym, zmuszony jest do przebywania w kwarantannie do 3 listopada. I to jest powód odwołania weekendowych spektakli planowanych na koniec października.

Środki za bilety zakupione online zwracane są automatycznie. Pozostałych widzów, którzy zakupili już bilety na październikowe spektakle "Wiernej watahy", teatr prosi o kontakt z kasą biletową od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. Tel. 76 72 33 505, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Legnicki teatr nadal ma jednak nadzieję, że bogaty listopadowy repertuar (w tym objazd z "Wierną watahą" w ramach programu Teatr Polska) uda się zrealizować. Tym bardziej, że w planach są dwie premiery teatralno-filmowe w trybie online: "E-migrant" dla młodzieży wg pomysłu i reżyserii Martyny Majewskiej (15 listopada) oraz polsko-ukraiński „Chlebem i solą” w reżyserii Rafała Cielucha (22 listopada).

Grzegorz Żurawiński