W poniedziałek, 26 października o godz.17.30 w Teatrze Modrzejewskiej odbędzie się szczególny koncert, na którym wystąpią gwiazdy sceny muzycznej i muzykalni aktorzy legnickiego teatru. Imprezę poprowadzą Bartłomiej Bocian Juraszek i Przemek Corso, który także wylicytuje wybrane książki ze swojej bogatej prywatnej kolekcji. Występ gwiazd pod tytułem „ Reszta świata dla Zuzi Tyranowicz” jest imprezą charytatywną zorganizowaną wspólnie przez aktorkę Joannę Gonschorek ze Stowarzyszenia Grotowskie Inicjatywy Twórcze i miejscowy teatr. Pisze Ewa Jakubowska.

Koncert artystów, na którym wystąpią:  Katarzyna Dworak, Ewa Galusińska, Zuza Motorniuk, Małgorzata Pauka, Gabriel Fleszar , Andrzej Janiga, Mateusz Krzyk oraz zespoły:  Spakuj Kota, Podwójne dno i Chór Gospel Dream, to wyjątkowa impreza.

W jej trakcie będzie się odbywała licytacja i piosenek artystów i interesujących książek z bogatej kolekcji jednego z konferansjerów tej imprezy Przemka Corso. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na leczenie podopiecznej Fundacji Cancer Fighters, 9 letniej Zuzi, która zmaga z chorobą nowotworową. Aby nazbierać jak najwięcej pieniędzy, organizatorzy chcą aby ta impreza odbyła się w dwóch turach. Koncepcję tę narzucają obostrzenia pandemii , zwłaszcza co do widzów.

- Zuzia ma 9 lat i od 4 zmaga się z chorobą nowotworową – przedstawia bohaterkę koncertu aktorka legnickiej sceny Joannę Gonschorek, współorganizator wydarzenia. -  Poznałam ją i jej mamę Karolinę Półtora roku temu, kiedy wydawało się, że dziewczynka wygrała walkę . Wtedy dołączyła do Grotowskiego Teatru Muzyczno-Dramatycznego, który działa przy stowarzyszeniu Grotowskie Inicjatywy Twórcze w Grotowie - miejscu gdzie mieszkam. Jej mama została sołtysem naszej wsi (a nie jest to łatwe zadanie), Zuzia chodziła dzielnie na próby i z wielką pasją zagrała w malutkim spektaklu "Co jest grane?", wróciła do szkoły i...niestety choroba wróciła. Zuzia jest niezwykłą dziewczynką, nie lubi taryfy ulgowej, nigdy się nie poddaje, jest fajną koleżanką, dobrą aktorką i małym człowiekiem z wielkim sercem. Jej mama to najwaleczniejsza babeczka jaką poznałam, bez marudzenia, z determinacją walczy o nasze sołectwo, o nasze drogi i nasze wydarzenia kulturalne a przede wszystkim o zdrowie swojej córeczki.  

Dla tych, co nie mogą przyjść, a chcieliby pomóc Zuzi, mogą wpłacić pieniądze na  konto Fundacji Cancer Fighters 22 1240 6494 1111 0010 9639 8079 Zuzanna Tyranowicz.

(Ewa Jakubowska, "Koncert artystów i licytacja bestsellerów dla Zuzi", https://e-legnickie.pl/, 24.10. 2020)