Dobowe rekordy potwierdzonych zakażeń koronawirusem oraz zarządzenie "żółtej strefy" i związanych z tym ograniczeń sanitarnych na terenie całej Polski od soboty 10 października zmusiły dyrektora legnickiego Teatru Modrzejewskiej do odwołania październikowych przedstawień wielkiego i skomplikowanego logistycznie widowiska, jakim jest "Fanny i Aleksander" Bergmana w reżyserii Łukasza Kosa. Poniżej komunikat w tej sprawie.


Drodzy Widzowie,

z żalem informujemy, że zmuszeni jesteśmy odwołać najbliższe przedstawienia – 16, 17 i 18 października – sztuki „Fanny i Aleksander” Ingmara Bergmana w reżyserii Łukasza Kosa. Totalny charakter tego spektaklu: prolog w teatralnym foyer, usytuowanie widowni na scenie, wędrówka publiczności, scena grana w hallu Starego Ratusza, zmiana usytuowania widowni na scenie – wszystko to nie pozwala na realizację spektaklu przy zachowaniu reżimu sanitarnego i ograniczeniach wynikających z „żółtej strefy”.

Jakość artystyczna przedstawienia wynika także z pomysłu inscenizacyjnego, nie pozwala na żadne artystyczne kompromisy.

Pozostałe październikowe tytuły - „Króla Leara” i „Wierną watahę” - gramy z publicznością usytuowaną na klasycznej widowni, wierzymy więc, że nic nie stanie na przeszkodzie ich realizacji.

Środki za bilety zakupione online zostaną zwrócone automatycznie, natomiast pozostałe osoby prosimy o kontakt z kasą Teatru, czynną od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00, tel. 76 7233505, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przepraszamy za zaistniałą sytuację, ale bezpieczeństwo Państwa i wszystkich pracowników Teatru jest dla nas nadrzędną wartością.

Jacek Głomb, dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy