7 października, w 20. rocznicę premiery “Ballady o Zakaczawiu”, Teatr Modrzejewskiej w Legnicy zaprasza na wieczór wspomnień z udziałem aktorów i realizatorów tamtego historycznego przedstawienia. Obecni będą m.in. autorzy scenariusza Maciej Kowalewski i Krzysztof Kopka, Jacek Głomb jako współscenarzysta i reżyser, odtwórca roli Benka Cygana Przemysław Bluszcz i wielu aktorów, także tych dawno nie widzianych w Legnicy. Pisze Piotr Kanikowski.


W gronie autorów “Ballady o Zakaczawiu” będą również: Katarzyna Dworak, Gabriela Fabian, Bogdan Grzeszczak, Krzysztof Karankiewicz, Dariusz Maj, Ola Maj, Anita Poddębniak, Tadeusz Ratuszniak, Małgorzata Siatka, Marek Sitarski, Małgorzata Urbańska, Ewa Beata Wodecka, Grzegorz Wojdon, Paweł Wolak, Lech Wołczyk.  Rozmowę poprowadzi red. Wojciech Majcherek, były dziennikarz „Teatru” i TVP Kultura, obecnie kierownik literacki Teatru Dramatycznego w Warszawie.

Bezpłatne wejściówki na niepowtarzalny wieczór wspomnień od 30 września rozprowadzała kasa teatru Modrzejewskiej w Legnicy.

Program „Dwudziestki” – w 20. rocznicę teatralnej premiery Ballady o Zakaczawiu (7. października 2020)

godz. 17.00 – odjazd autobusu ze stacji paliw CircleK (ul. Gwarna/Muzealna) – chętni proszeni są o zgłaszanie się do kasy teatru 76 72 33 505. Pamiątkowa megafotografia w miejscu, w którym do 2014 stało zakaczawskie kino “Kolejarz”, miejsce akcji spektaklu i scena, na której był grany.

godz. 18.00 – wieczór wspomnień: w programie trzy reportaże telewizyjne przypominające okoliczności powstania spektaklu oraz wspomnienia z udziałem aktorów i realizatorów „Ballady o Zakaczawiu” (bezpłatne wejściówki).

(Piotr Kanikowski, "“Dwudziestka”. Wieczór z “Balladą o Zakaczawiu”", https://24legnica.pl, 6.10.2020)