Będą wspólnie tworzyć muzykę, a także komponować. Ruszyły warsztaty muzyczne dla dorosłych organizowane przez legnicki Teatr Modrzejewskiej pod nazwą "Betonuta. Pokój muzycznych doświadczeń". Warsztaty poprowadzą gitarzystka Hanna Włodarczyk i multiinstrumentalistka Fabiana Raban koncertujące z zespołem HuRaban. Relacja Karoliny Kurczab.

Jak tłumaczy Katarzyna Odrowska z legnickiego Teatru Heleny Modrzejewskiej - przyjść może każdy, komu gra w duszy muzyka: - To takie miejsce gdzie będzie można przyjść niekoniecznie z muzycznym doświadczeniem. To przestrzeń dla ludzi którym gra w duszy muzyka. Od tych początkujących, po tych zaawansowanych. Będzie dosyć eksperymentalnie, dlatego, że to jest taka przestrzeń industrialna.

Warsztaty poprowadzą gitarzystka Hanna Włodarczyk i multiinstrumentalistka Fabiana Raban koncertujące z zespołem HuRaban. Zajęcia są organizowane na teatralnym Przystanku Piekary w każdy czwartek o godzinie 18.00.

Katarzyna Odrowska dodaje, że to miejsce ma ożywić przestrzeń Piekar: - Będą wykorzystywane sprzęty codziennego użytku, będzie można przyjść i naprawić sobie jakiś instrument pod okiem ekspertek. To będzie taka przestrzeń muzyczna, takie trochę muzyczne SOS dla osiedla Piekary.

W programie oprócz muzyki na żywo - podstawy aranżacji i tworzenia własnych kompozycji.

Całość z wypowiedziami Katarzyny Odrowskiej jest TUTAJ!

(Karolina Kurczab, "Muzykować każdy może. W Legnicy starują warsztaty dla dorosłych", https://www.radiowroclaw.pl, 18.09.2020)