Polityka, nowe inicjatywy w tym zakresie, jakość koalicji Bezpartyjni Samorządowcy-PiS rządzącej Dolnym Śląskiem to główne tematy rozmowy Dariusza Wieczorkowskiego z dolnośląskim marszałkiem Cezary Przybylskim. Było jednak także o dyrektorze legnickiego teatru i zamiarze przeprowadzenia konkursu na to stanowisko.


Głośno komentowany jest o pomysł ogłoszenia konkurs na stanowisko dyrektora Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Ten na pewno się odbędzie - potwierdził na radiowej antenie Cezary Przybylski, który odpowiada teraz za dolnośląską kulturę. Taka decyzja może być zaskoczeniem dla obecnego szefa teatru Jacka Głomba, który prowadzi legnicką scenę już 26. rok.

- Cenię dorobek dyrektora Głomba, jednak trzeba dać równe szanse wszystkim chętnym - tłumaczy marszałek. - My też samorządowcy jesteśmy poddani weryfikacji co kilka lat. Nie wykluczam tutaj udziału w tym konkursie dyrektora Jacka Głomba. Wszystko jest otwarte.

Konkurs zostanie rozpisany prawdopodobnie w pierwszych miesiącach 2021 roku. Cała procedura konkursowa także potrwa wiele miesięcy.

Całej rozmowy wysłuchasz TUTAJ!

(Dariusz Wieczorkowski, "Cezary Przybylski: Nowa Nadzieja Rafała Dutkiewicza? Nadzieja umiera ostatnia", https://www.radiowroclaw.pl, 18.09.2020)