W czwartek 17 września rozpoczęły się w obiekcie teatralnego Przystanku Piekary muzyczne warsztaty dla osób dorosłych"Betonuta. Pokój muzycznych doświadczeń". Cotygodniowe zajęcia prowadzić będą w czwartki (18.00-20.00) członkinie zespołu HuRaban Hanna Włodarczyk i Fabiana Raban.

W programie (zapisy i pytania: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) przewidziano: doskonalenie umiejętności muzycznych zarówno dla początkujących, jak i osób potrafiących grać na instrumentach, będą podstawy tworzenia własnych kompozycji, kształtowanie umiejętności wykorzystania sprzętu codziennego użytku podczas tworzenia muzyki, podstawy aranżacji.

Zaplanowano warsztaty perkusyjne, warsztaty gitarowe, kształtowanie umiejętności tworzenia muzyki ilustracyjnej i programowej, informacje w zakresie pożytecznych dla muzyka multimediów. Będzie o lokalnych akcentach historycznych w muzyce i tworzeniu muzycznego wideo.

Przewidziano także: pomoc techniczną w zakresie wyboru i higieny instrumentu, porady lutnicze, drobne naprawy.

Prowadzący:  Hanna Włodarczyk - absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie gitary klasycznej. Gitarzystka w zespołach Nesztojegore, HuRaban oraz Spakuj Kota. Instruktorka gitary oraz zespołów kameralnych w ogniskach muzycznych na Dolnym Śląsku i w Lubuskim oraz w szkołach muzycznych YAMAHA. Aktywnie koncertuje z zespołem HuRaban w Niemczech, Hiszpanii, Austrii, Norwegii i we Włoszech.  Od 2017 roku związana z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy.

Fabiana Raban - absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie kontrabasu oraz Szkoły Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze. Stolarz. Fotograf. Multiinstrumentalistka. Gra na kontrabasie, skrzypcach, bębnach obręczowych i kielichowych, darbuce, kamanchy, fletach i wszystkich możliwych perkusjonaliach. Koncertuje aktywnie z zespołem HuRaban.

Przystanek Piekary ulokowano w niewielkim pomieszczeniu po byłym sklepie z armaturą sanitarną przy ul. Izerskiej, tuż obok działającej w latach 2004-2011 Sceny na Piekarach. Obiekt oznaczono i ozdobiono widocznym z daleka muralem, który "zmalowali": Aleksandra Kondracka, Agnieszka Sadowska i Damian Kostecki. Koordynatorem teatralnych akcji na Przystanku Piekary jest Katarzyna Odrowska.

Całość przedsięwzięcia dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Grzegorz Żurawiński