Gorące krzesła w kulturze. Zmiany na stanowiskach dyrektorów budzą ogromne emocje i obawy.  Ostatnio atmosferę podgrzał zamiar ogłoszenia konkursu na dyrektora legnickiego teatru. W programie Elżbiety Osowicz "Wieczór z Dolnego Śląska" w radiowym studiu rozmawiali z autorką  Izabela Duchnowska - menagerka kultury oraz Tomasz Sikora - Akcja Kultura.

Czy nie zepsuje się czegoś co dobrze działało, czy znajdzie się kogoś lepszego - widać o choćby po Teatrze Polskim we Wrocławiu, który stracił rangę placówki liczącej się na ogólnopolskiej scenie. Teraz gorąco jest wokół Teatru w Legnicy. Urząd Marszałkowski zapowiedział zamiar ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora, choć nie ma zastrzeżeń do kierującego tą placówką od wielu lat Jacka Głomba. Czy potrzebny jest konkurs? Jak ocenić prace dotychczasowego szefa - o tym rozmawialiśmy w Wieczorze z Dolnego Śląska.

Zaproszenia do radiowego studia nie przyjęli odpowiedzialni za kulturę przedstawiciele dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego. Z nagrania odtworzono wypowiedź rzecznika marszałka Michała Nowakowskiego, telefonicznie prowadząca rozmawiała z dziennikarką specjalizującą się w opisywaniu wydarzeń teatralnych Magdą Piekarską (Radio Wrocław Kultura).

POSŁUCHAJ!

(Elżbieta Osowicz, "Wieczór z Dolnego Śląska: Gorące krzesła w instytucjach kultury", https://www.radiowroclaw.pl, 16.09.2020)