Po przerwie spowodowanej pandemią Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy wraca do grania na głównej scenie. Dobiegają właśnie końca prace nad pierwszą premierą sezonu. Będzie to "Król Lear" wg Williama Szekspira. Relacja Andrzeja Lamparta.

Zespół legnickiego teatru wrócił do pracy już w połowie sierpnia, ale były to grane w plenerze wznowienia wcześniejszych przestawień. "Króla Leara" widzowie zobaczą na głównej scenie. Oczywiście z zachowaniem szczególnych zachowań sanitarnych.

Spektakl w reżyserii Anny Augustynowicz został przygotowany w koprodukcji teatrów w Legnicy i Opolu. W roli tytułowej Mirosław Zbrojewicz, jedyny mężczyzna na scenie. Premiera na legnickiej scenie w sobotę 12 września. Premiera opolska 27 listopada.

W relacji dla programu Fakty  wypowiadają się: Jacek Głomb - dyrektor teatru w Legnicy, Norbert Rakowski - dyrektor teatru w Opolu oraz Anna Augustynowicz - reżyserka spektaklu.

OBEJRZYJ!

(Andrzej Lampart, "Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy wraca do grania na głównej scenie", https://wroclaw.tvp.pl, 10.09.2019)