Nad jeziorem w Kunicach trwają zdjęcia do teatralno-filmowego projektu “E-migrant” w reżyserii Martyny Majewskiej. Czy możliwe jest dziś życie bez internetu? – pytają twórcy. Nad odpowiedzią może zastanowić się każdy z nas, szczególnie dziś – w dobie pandemii, gdy zjawisko uzależnienia od wirtualnego świata, nabiera na sile. Relacja Pawła Pawlucego.

“E-migrant” do historia inspirowana książką dziennikarki Susan Maushart, która postanowiła na pół roku odłączyć siebie i rodzinę od globalnej sieci.

Bohater, tytułowy “E-migrant”, postanawia uciec z sieci, ale i od realnego świata. Na wyspę, którą symbolizuje ta na Jeziorze Kunickim. Czy taka emigracja jest dziś możliwa?

Zachęcać do obejrzenia spektaklu ma jego forma. Twórcy skorzystają z możliwości, jakie daje teatr telewizji, ale i dokument, mockument, internetowy pamiętnik, video-art czy amatorskie nagrania wideo.

Efekty będzie można zobaczyć podczas premiery online, czyli w sieci, zaplanowanej na 9 października. Spektakl jest skierowany przede wszystkim do młodych widzów, w wieku od 13 do 18 lat. Projekt współfinansuje ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl TUTAJ! Opowiadają: Martyna Majewska - autorka scenariusza i reżyserka, Aleksander Kaleta - aktor w roli tytułowej oraz Konrad Śniady - autor zdjęć filmowych.

(Paweł Pawlucy, "Czy można uciec od e-uzależnienia?", https://regionfan.pl, 28.08.2020)