Pierwszy spektakl w sezonie już w ten weekend. Legnicki teatr powraca z „Człowiekiem na moście” inspirowanym życiorysem Henryka Karlińskiego. Na dziedzińcu Zamku Piastowskiego po kilku miesiącach przerwy zobaczymy legnickich artystów. Pisze Anna Gwóźdź.


Na tę chwilę czekali miłośnicy teatru. W sobotę 15 sierpnia i w niedzielę 16 sierpnia wystawiony zostanie „Człowiek na moście" w reżyserii Jacka Głomba. Będą to pierwsze teatralne spektakle po pandemicznej przerwie z udziałem widzów.

Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach. W teatrach nadal obowiązują bowiem specjalne zalecenia sanitarne, zgodnie z którymi widzowie oglądają spektakle w maseczkach, zachowany zostaje też dystans między publicznością.

- Ogromnie cieszymy się z możliwości ponownego zaproszenia państwa do Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. W związku z obowiązującymi przepisami prawa działalność teatru musiała zostać częściowo zreorganizowana. W celu zachowania zasad bezpieczeństwa służących przeciwdziałaniu rozpowszechniania się COVID-19 jesteśmy zmuszeni wprowadzić regulacje porządkowe. Mamy nadzieję, że tymczasowe zasady uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych organizowanych przez teatr przyjmą państwo z życzliwością i zrozumieniem. Z zasadami trzeba się zapoznać razem z zakupem biletu – czytamy na stronie legnickiego teatru.

Na sobotni spektakl nie ma już biletów, ale wciąż jeszcze można kupić wejściówki na niedzielę. Weekendowe spektakle rozpoczną się o godz. 20.30 na dziedzińcu Zamku Piastowskiego.

W spektaklu poza zespołem aktorskim Modrzejewskiej biorą udział grający na żywo muzycy, a także samochody, rowery i konie. "Człowiek na moście" to inspirowana życiorysem Henryka Karlińskiego – m.in. twórcy Legnica Cantat – opowieść o niezwykłym arystokracie ducha w przaśnej peerelowskiej rzeczywistości.

Kolejne spektakle zaplanowano 22 i 23 sierpnia o 20.30. Bilety w cenie 30 zł i 40 zł można kupić w kasie teatru lub przez internet.

(Anna Gwóźdź, "Legnicki teatr wraca do gry. Pierwsze spektakle w plenerze", https://kulturalia.lca.pl, 12.08.2020)