Fundacja dla Modrzejewskiej zaprasza na wystawę online poświęconą wybitnej artystce Helenie Modrzejewskiej (patronce teatrów w Legnicy i Krakowie) oraz jej trzej wiernym giermkom-fotografom: Waleremu Rzewuskiemu, Janowi Mieczkowskiemu i Napoleonowi Sarony’emu, dzięki którym dzisiaj możemy poznać czar tej pięknej kobiety i fenomen jej geniuszu aktorskiego.


Ekspozycja "Trzej fotografowie. Helena Modrzejewska widziana obiektywem" została przygotowana w intuicyjnym programie prezi. W celu obejrzenia wystawy należy skorzystać z linku https://prezi.com/view/17V2TF9reRBALr45MF2G/. Następnie - po przekierowaniu na stronę ekspozycji – posługiwać się strzałkami na klawiaturze komputerów. Naciśnięcie strzałki w prawo będzie przenosić widza  do kolejnej części wystawy. Możliwe jest także posługiwanie się myszką i wybór tylko wybranych elementów ekspozycji.

"Trzej fotografowie…"  to pierwszy z kilku projektów online Fundacji dla Modrzejewskiej.

- Już wkrótce będą kolejne - zapewnia i zaprasza dr hab. Alicja Kędziora, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie z Katedry Badań Filozoficznych nad Kulturą, którą miłośnicy legnickiego teatru mieli okazję poznać przed rokiem podczas wrześniowego  spotkania w teatralnej Art Cafe Modjeska w drugim dniu jubileuszowej trzydniówki „Modrzejewska by Legnica” w 20.lecie obrania przez legnicki teatr patronki, którą od września 1999 roku jest właśnie Helena Modrzejewska.

Grzegorz Żurawiński