Po wielkim sukcesie „Twojego Vincenta” Dorota Kobiela pochyliła się nad sfilmowaniem dzieła Władysława Reymonta „Chłopi”. Obraz zostanie stworzony w technice animacji malarskiej, która zdążyła podbić już serca fanów przy poprzedniej produkcji. Legnicki aktor, Robert Gulaczyk wcieli się w postać Antka. W sieci można już zobaczyć zwiastun koncepcyjny filmu z udziałem legnickiego aktora. Pisze Anna Gwóźdź.


"Chłopi" Doroty Kobieli to film oparty na noblowskiej powieści Władysława Reymonta. Nagrodzona Literacką Nagrodą Nobla w 1924 roku powieść opowiada o losach społeczności zamieszkującej wieś Lipce. W rolę Jagny wcieli się Kamila Urzędowska. Na srebrnym ekranie zobaczymy również, oprócz aktora legnickiego teatru Roberta Gulaczyka, Mirosława Bakę, Ewę Kasprzyk i Andrzeja Konopkę. W "Chłopach" pojawią się też Małgorzata Kożuchowska oraz Julia Wieniawa.

Film zostanie zrealizowany w technice animacji malarskiej, tak jak film "Twój Vincent", w którym Robert Gulaczyk wcielił się w postać szalonego malarza bez ucha. Najpierw sceny zostaną nakręcone z aktorami, następnie każda klatka będzie ręcznie namalowana jako obraz olejny, łącznie powstanie ok. 72 tys. klatek. Nic więc dziwnego, że w projekcie weźmie udział ponad 50 malarzy, którzy będą pracować w trzech studiach, w Sopocie, w Serbii oraz na Ukrainie. Premiera filmu zaplanowana jest na 2022 rok.

(Anna Gwóźdź, "Legnicki aktor w obsadzie animacji "Chłopi"", https://kulturalia.lca.pl, 6.08.2020)