Czy można napisać piosenkę, której słowa będą tytułami książek z katalogu znanego wydawnictwa? Okazuje się, że tak. Co więcej, można zrobić z tego niebanalny teledysk. Autor promocyjnej piosenki CeZik do współpracy zaprosił legnicką śpiewającą aktorkę Zuzę Motorniuk.


CeZik (Cezary Zenon Nowak) to urodzony w Gliwicach absolwent Politechniki Śląskiej, wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer i youtuber. Twórca, który śpiewał od tyłu i na głosy, grał na przyborach kuchennych, miksował i udźwiękawiał wypowiedzi celebrytów, a także zaśpiewał na dwa głosy ze Stingiem, stanął do walki z ponad 3 tysiącami tytułów z katalogu wydawnictwa Świat Książki.

W efekcie opracował, skomponował i wykonał utwór składający się wyłącznie... z tytułów książek! Wyreżyserował także zbawny teledysk, w którym śpiewa w duecie z legnicką aktorką Zuzą Motorniuk, znaną także z tego, że chętnie śpiewa (od 12 lat z zespołem koleżanek ze sceny tworzy tercet wokalny "Podwójne Dno", jest także autorką tekstów i wykonawczynią autorskiego, kabaretowego recitalu "Ta piosenka brzmi znajomo").

Jak na promocję wydawnictwa i książek efekt zademonstrowany w teledysku jest niebanalny. OBEJRZYJ i POSŁUCHAJ!

Grzegorz Żurawiński