Z powodu epidemii warsztaty teatralne prowadzone przy Teatrze Modrzejewskiej trafiły do sieci już w marcu. Jak tłumaczy Joanna Rostkowska koordynator projektu niełatwo było przenieść teatr do wirtualnego świata. Relacja Karoliny Kurczab.


- Była to dla nas bardzo trudna decyzja, ponieważ edukacja teatralna podobnie jak teatr to spotkanie człowieka z człowiekiem, na żywo. Warto w każdej nawet najtrudniejszej sytuacji rozwijać swoje pasje. W tym trudnym czasie zdecydowaliśmy uruchomić edukację teatralną w Klubie Gońca Teatralnego online i w ten sposób dajemy im taką możliwość na spotkania na wideokonferencji poprzez dyskusję, nagrania i pracę nad spektaklami.

Zamiast spektakli na scenie uczestnicy zaprezentują w sieci zrealizowane przez siebie filmy. Emisja pierwszego filmu "Czego o nas nie wiecie" już dziś (25 czerwca - @KT) o godzinie 18.00. Transmisja będzie dostępna na fanpage'u Teatru Modrzejewskiej na Facebooku.

Relacja z dźwiękami jest TUTAJ!

(Karolina Kurczab, "Finał sezonu w Legnickim Klubie Gońca Teatralnego już dziś w wersji online", https://www.radiowroclaw.pl, 25.06.2020)