„Nowy Dekameron” powraca w weekend. Legniccy aktorzy zapraszają do swojego świata już 20 i 21 czerwca. Spektakl od początku do końca powstał w domach artystów w czasie kwarantanny. To autorska realizacja aktorów Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. Pisze i poleca Anna Gwóźdź.


Ci, którzy jeszcze nie widzieli, będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć spektakl po raz pierwszy. „Nowy Dekameron”, inspirowany „Dekameronem” Giovanniego Boccaccia do zobaczenia na teatralnym kanale You Tube już w ten weekend.

W sobotę 20 czerwca I część spektaklu, w niedzielę 21 czerwca II część. W lipcu z kolei emisje spektaklu zaplanowano na środę 1 lipca i czwartek 2 lipca w wersji dla niesłyszących. Link będzie dostępny na Facebooku i na stronie internetowej Teatru Modrzejewskiej.

Przypomnijmy, „Nowy Dekameron” to pierwsza w Polsce premiera spektaklu online po ogłoszeniu pandemii. Jest realizacją zespołową. Ze słynnego „Dekameronu” – zbioru stu opowieści autorstwa Giovanniego Boccaccia – każdy z aktorów wybrał jedną lub dwie. Aktorzy wykorzystali przy tym najróżniejsze konwencje: teatr cieni, film animowany, teledysk czy lalkowy film niemy.

(Anna Gwóźdź, "Czerwcowy weekend z „Nowym Dekameronem”", https://kulturalia.lca.pl, 19.06.2020)