Można już kupić wejściówki na sierpniowe spektakle plenerowe legnickiego teatru. Ruszyła internetowa sprzedaż biletów na "Człowieka na moście" oraz "Skarb wdowy Schadenfreude", które w drugiej połowie sierpnia grane będą w weekendowe wieczory na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Legnicy. Warto się pospieszyć, bo miłośnicy teatru spragnieni kontaktu z żywym aktorem już stanęli w blokach startowych. Pisze Anna Gwóźdź.


"Mamy nadzieje, że w sierpniu nie będzie już żadnych obostrzeń przy organizacji spektakli teatralnych. Jeśli będą – przekażemy wszystkim zainteresowanym – osobom, które zakupią bilety na nasze spektakle – szczegółową informację. Do zobaczenia w teatrze, czekamy na Was!" – napisał do publiczności dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy Jacek Głomb.

Plenerowe spektakle będzie można zobaczyć już w drugiej połowie sierpnia. "Człowiek na moście" Roberta Urbańskiego w reżyserii Jacka Głomba zostanie wystawiony 15.08 i 16.08 oraz 22.08 i 23.08 o godz. 20.30, bilet 40 zł, ulgowy 30 zł. Natomiast "Skarb wdowy Schadenfreude" Roberta Urbańskiego w reżyserii Lecha Raczaka będzie można zobaczyć 29.08 i 30.08 o godz. 20.30, bilet 35 zł, ulgowy 25 zł. Bilety na oba spektakle są dostępne tutaj: https://teatrlegnica.interticket.pl/ Sekretariat teatru od 15 czerwca - 31 lipca czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 15.00.

Spektakle plenerowe zobaczymy dopiero w sierpniu, ale teatralna przerwa sezonowa nie oznacza, że teatr został zamknięty na cztery spusty. Artyści jeszcze przez jakiś czas będą kontynuować działalność online. W sieci można zobaczyć entuzjastycznie przyjęty spektakl, który powstał w czasie pandemii w domach aktorów, "Nowy Dekameron" wg Boccaccia. Najbliższe emisje na żywo na teatralnym kanale YouTube o godz. 20.00 już 20 i 21 czerwca oraz 1 i 2 lipca (z napisami dla niesłyszących).

Mimo przerwy sezonowej w trybie online prowadzone są nadal zajęcia Klubu Gońca Teatralnego oraz prezentacje w ramach otwartej edukacji teatralnej. Natomiast 16 czerwca rozpoczną się pierwsze czytane próby do legnicko-opolskiej koprodukcji jaką będzie "Król Lear" Szekspira w reżyserii Anny Augustynowicz z Mirosławem Zbrojewiczem w roli tytułowej oraz aktorkami obu zespołów uczestniczących w tej realizacji. Premierę na Scenie Gadzickiego zaplanowano na 12 września.

(Anna Gwóźdź, "Spektakle plenerowe już w sierpniu. Ruszyła sprzedaż biletów online", https://kulturalia.lca.pl, 11.06.2020)