Legniczanin, dyplomowany masażysta, absolwent wydziału aktorskiego PWST we Wrocławiu. Aktor Teatru Modrzejewskiej od 2012 roku, choć już wcześniej występował gościnnie na legnickich deskach. Mateusz Krzyk zarapował w „Hot 16 Challenge 2”. Pisze Anna Gwóźdź.


Mateusz Krzyk znany jest w Legnicy z wielu aktorskich kreacji. Grał w „Kochankach z Werony”, „Orkiestrze”, „Innym chłopcu”, „Ożenku” czy „Popiele i diamencie - zagadce nieśmiertelności”. Zagrał również w telewizyjnej wersji spektaklu "Orkiestra" oraz w serialu Przemysława Wojcieszka "Czarne pola".

W czasach zarazy Mateusz Krzyk, chwycił za mikrofon i zarapował „16” dla polskich medyków w ramach akcji „Hot 16 Challenge 2”.

„Zamknięte teatry, zamknięte podwórka. Pozamykane lasy, tak tak było to nie bujda. To nie koszmar wymyślony ani jakiś straszny sen, ani bajka z Cartoon Network, tylko prawdy ostry cień”.

"Trzeba sięgnąć do kieszeni, choć nam nie jest kolorowo. Choć nie mamy teraz pracy, zróbmy to obowiązkowo” - rapuje Mateusz Krzyk.

Akcję „Hot 16 Challenge” można wesprzeć wpłacając datek na stronie siepomaga.pl. Cały dochód zostanie przekazany na rzecz polskich lekarzy i szpitali walczących z pandemią koronawirusa.

Teledysk jest TUTAJ!

(Anna Gwóźdź, "Mati Krzyku z Legnicy rapuje dla medyków", https://kulturalia.lca.pl, 6.06.2020)