Mimo wakacyjnej przerwy, na czerwiec i lipiec zapowiadane są kolejne emisje “Nowego Dekameronu” przygotowanego przez aktorów legnickiego Teatru Modrzejewskiej pod opieką reżyserską Jacka Głomba. Spektakl będzie można obejrzeć online na kanale YouTube także w wersji dla niesłyszących - z napisami. Pisze Piotr Kanikowski.


„Nowy Dekameron” to pierwsza w Polsce premiera spektaklu online po ogłoszeniu pandemii. Jest realizacją zespołową. Ze słynnego „Dekameronu” – zbioru stu opowieści autorstwa Giovanniego Boccaccia – każdy z aktorów wybrał jedną lub dwie, sfilmował i często też zmontował. Wykorzystano przy tym najróżniejsze konwencje: teatr cieni, film animowany, teledysk, lalkowy film niemy itd.

Artyści Teatru Modrzejewskiej objawili swoje nieznane dotąd talenty. Widzowie  spektaklu mogą się też przekonać, jak żywa i bogata jest wyobraźnia Boccaccia – wirtuoza stylu, mistrza w  konstruowaniu malowniczych postaci i humorystycznych wypadków. Spektakl został przyjęty z dużym uznaniem i zainteresowaniem przez widzów w całej Polsce.

Spektakl dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu "Kultura w Sieci".

Spektakl ”Nowy Dekameron” będzie można obejrzeć:
* w wersji z napisami, dla niesłyszących:  w środę 10 czerwca o godz. 20.00 (I cześć) i w czwartek 11 czerwca o godz. 20.00 (II część)
* w wersji bez napisów: w sobotę 20 czerwca o godz. 20.00 (I część) i w niedzielę 21 czerwca o godz. 20.00 (II część)
* w wersji z napisami, dla niesłyszących:  w środę 1 lipca o godz. 20.00 (I cześć) i w czwartek 2 lipca o godz. 20.00 (II część)

Spektakl online w czasie rzeczywistym na kanale YouTube Teatru Modrzejewskiej w Legnicy, link dostępny na Facebooku i na stronie internetowej Teatru Modrzejewskiej, bezpłatnie.

“Nowy Dekameron”, czyli teatr spragniony siebie. Recenzja spektaklu TUTAJ

(Piotr Kanikowski, "“Nowy Dekameron” w wersji dla niesłyszących", https://24legnica.pl, 5.06.2020)