Teatr Kochanowskiego w Opolu szykuje się do nowego sezonu. Publiczność ugości jesienią. W czerwcu rozpoczynają się próby do spektaklu „Król Lear” Szekspira w reżyserii Anny Augustynowicz. Jest on realizowany w koprodukcji z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy.


Inscenizacja ta będzie pod wieloma względami wyjątkowa. Jest to pierwsza realizacja, w której grać będą praktycznie same kobiety (aktorki obu teatrów), a jedynym mężczyzną, jakiego zobaczymy na scenie będzie Król Lear – w tej roli Mirosław Zbrojewicz – poinformowała Beata Marcinowicz, specjalista ds. promocji i marketingu Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Zespół „Kochanowskiego” reprezentować będą: Cecylia Caban, Weronika Krystek (Akademia Teatralna), Karolina Kuklińska, Magdalena Maścianica, Katarzyna Osipuk, Joanna Osyda, Judyta Paradzińska, Beata Wnęk-Malec.

Czerwiec, lipiec i sierpień będą w opolskim teatrze czasem „przerwy technicznej” przeznaczonej na remont obiektu, nadanie mu nowej jakości i funkcjonalności, dzięki której komfort zyskają przede wszystkim widzowie. Ale też nie bez znaczenia jest fakt, że zmieni się zaplecze teatru, stanie się ono nowoczesne, lepiej wyposażone, bogatsze, co poszerzy możliwości zespołu aktorskiego teatru i realizatorów.

Pierwsze spektakle po pandemii odbędą się jesienią.

("Teatr Kochanowskiego szykuje się do nowego sezonu. Publiczność ugości jesienią", https://opole.tvp.pl, 1.06.2020)