Kto jeszcze nie widział niech zarezerwuje sobie oba weekendowe wieczory, by zasiąść wygodnie w fotelu lub na kanapie i zobaczyć najnowsze dzieło legnickich aktorów „Nowy Dekameron”. Pisze i poleca Anna Gwóźdź.


W sobotę i niedzielę 30 i 31 maja o godzinie 20.00 na teatralnym kanale You Tube w czasie rzeczywistym zostanie wystawiona sztuka „Nowy Dekameron” inspirowana „Dekameronem” Giovanniego Boccaccia.

Spektakl złożony jest z 22 części, które od początku do końca powstały w domach aktorów. Jak mówi Jacek Głomb, dyrektor legnickiego teatru, spektakl jest w dużym stopniu samodzielną realizacją autorską artystów.

Natomiast 10 i 11 czerwca zaplanowano specjalne pokazy „Nowego Dekamerona” z napisami adresowane do osób niesłyszących i niedosłyszących.

- Myślę, że to bardzo duża wartość, że poszerzamy tę przestrzeń społeczną projektu i ci, którzy do tej pory nie mieli dostępu do naszego spektaklu, będą teraz ten dostęp mieli. Pracujemy w tej chwili nad napisami - dodaje Jacek Głomb.

Najbliższe spektakle już w ten weekend. W sobotę i w niedzielę. Początek o godzinie 20.00. Spektakl będzie można zobaczyć na kanale You Tube oraz na facebook’owym koncie legnickiego teatru.

(Anna Gwóźdź, "„Nowy Dekameron” powraca. Spektakl on-line już w ten weekend", https://kulturalia.lca.pl, 29.05.2020)