Teatry wznawiają działalność, a legnicki zdecydował się przyspieszyć przerwę sezonową. Pierwszy spektakl zagrają w połowie sierpnia. Powrót żywego teatru w połowie sierpnia - rozpoczną sezon spektaklami plenerowymi. Relacja Karoliny Kurczab.


Podczas dzisiejszej (28 maja) konferencji prasowej, dyrektor Jacek Głomb zapewniał także, że sytuacja finansowa Teatru jest stabilna, wszystko dzięki grantom:

- Sytuacja finansowa nie jest tragiczna. Do końca czerwca straty to jest 250 tysięcy złotych natomiast z drugiej strony mamy granty. 749 tysięcy to jest ogólna pula pieniędzy, które trafiły, albo trafią do teatru na siedem różnych projektów – tłumaczy Jacek Głomb.

Teatr chce po przerwie rozpocząć działalność od spektakli plenerowych:

- Czerwiec w Legnicy jest słabym miesiącem do grania szczególnie przy zamkniętych szkołach. Przyśpieszyliśmy przerwę sezonową, a od sierpnia wracamy do pracy - najpierw plenerowe oswajając widza z rzeczywistością grania po pandemii - mówi dyrektor Jacek Głomb.

Pierwszy spektakl Teatru Modrzejewskiej po przerwie sezonowej 15. sierpnia na dziedzińcu Zamku Piastowskiego, a do lipca, w sieci, wciąż można oglądać spektakl "Nowy Dekameron", trwają także zajęcia edukacyjne Gońca Teatralnego.


Pełna relacja z wypowiedziami Jacka Głomba jest TUTAJ!

(Karolina Kurczab, "Teatr Modrzejewskiej w Legnicy na razie działa w sieci. Kiedy zagra przed publicznością?", https://www.radiowroclaw.pl, 28.05.2020)