Internetowy konkurs legnickiego teatru okazał się niezłą łamigłówką. Arkusze konkursowe pobrało 170 osób, ale w konkursie wzięło udział zaledwie 14. Jedno jest pewne wszyscy musieli wykazać się ogromną wiedzą na temat Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. Pisze Anna Gwóźdź.


Konkurs obejmował fakty z blisko 44-letniej historii legnickiej sceny, która niegdyś była Teatrem Dramatycznym, działała jako Centrum Sztuki-Teatr Dramatyczny, a od września 1999 roku jest Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.

W czwartek poznaliśmy wyniki internetowego konkursu Teatru Modrzejewskiej i Legnickiej Gazety Teatralnej @KT "Co Ty wiesz o... legnickim teatrze?". Najlepszymi z najlepszych okazali się: legnicka tłumaczka literatury rumuńskiej Radosława Janowska-Lascar, sekretarz literacki Teatru Polskiego we Wrocławiu Jarosław Minałto oraz legnicka miłośniczka sceny Eliza Podkalicka.

Laureaci trzech pierwszych miejsc w internetowym konkursie otrzymają nagrody i to nie byle jakie. Za I miejsce jest to karnet na wszystkie legnickie spektakle sezonu teatralnego 2020/2021, w tym także premiery, za II miejsce karnet na legnickie premiery sezonu 2020/2021, a za III miejsce zestaw wydawnictw teatralnych.

Pozaregulaminową nagrodą dla kolejnych ośmiu osób, które uzyskały w konkursie ponad 50 punktów, zgodnie z decyzją dyrektora teatru Jacka Głomba, będą teatralne upominki.

(Anna Gwóźdź, "Co Ty wiesz o teatrze? Znamy wyniki konkursu", https://kulturalia.lca.pl, 14.05.2020)