Za nami premierowo już obie części zespołowo zrealizowanego legnickiego "Nowego Dekameronu" online, czyli inspirowana dziełem Giovanniego Boccaccia całość rozpisana na dwa wieczory, kilkanaście opowieści, cztery teledyski i różnorodne konwencje. Na recenzowanie tej wyjątkowej i pionierskiej w dziejach legnickiego teatru realizacji przyjdzie czas. Obu internetowym transmisjom towarzyszyły jednak formułowane na gorąco podziękowania i bardzo emocjonalne komentarze.


Część I SOBOTA 9 maja:

Krystyna Zajko-Minkiewicz: Już się cieszę na cz.II, a za pierwszą - dziękuję! Jesteście cudownie kreatywni! Brawo!

Majka Maria Lewicka: Kochani jesteście THE BEST! Powtórzę raz jeszcze, podpierając się spektaklem: zaklęcie z bardzo dobrym skutkiem, bo nie jest prostą sprawą przyszyć napletek, a Wam to się udało idealnie.

Małgorzata Hadam-Banaszkiewicz: Dobrze Państwa widzieć w nadal świetnej formie! Spektakle online będą mile widziane również. Podoba się bardzo realizacja.

Emilia Nowakowska: Bardzo Wam dziękuję za dzisiejsze emocje - to była uczta teatralna, tyle różnych form, bardzo ciekawe techniki (doskonały dźwięk i montaż - brawa), czekam oczywiście na jutro, a tak zwyczajnie, po ludzku dodam - miło było popatrzeć na Państwa buzie, super, że cała ekipa tworzy sztukę w tym zwariowanym czasie.

Marzena Spaczyńska-Rusak: Spektakl dostarczył mi tyle radości, emocji, wzruszeń! Dziękuję wszystkim twórcom. Pomysły genialne. Jaka różnorodność pomysłów realizatorskich. Znakomita oprawa muzyczna. Dla mnie, to najwyższa półka. Czekam na jutro.

Joanna Partyka: Jesteście wspaniali.

Beata Kowalska: Cud pandemii. Aktorzy z Teatru Modrzejewskiej u mnie w domu. Wow! Jesteście najlepsi. I macie siatki na balkonach. Macie kotełki. Ja też. Do jutra.

Ela Urda: Spektakl wyjątkowy - dostarczył wielu emocji i wzruszeń. Inwencja i profesjonalizm w każdych warunkach. Dumna jestem, że w moim mieście jest TAKI TEATR. Wielkie brawa.

Zaal Goguadze: Jesteście moją rodziną. Patrzyłem i płakałem ze szczęścia. Jak tęsknię za Wami i Legnicą. Miłość, pocałunek. Czekam na drugą godzinę.

Ewa Wodecka: Piękne to było!Część II NIEDZIELA 10 maja

Daniel Podkalicki: Brawo. Talent goni talent! Nie możemy doczekać się "Nowego Dekameronu" w Teatrze.

Barbara Maciejewska: Synteza sztuk i cała gama uczuć.Dziękujemy za ciekawe widowisko i Wasz talent. Do zobaczenia w teatrze Modrzejewskiej na prawdziwej scenie.

Jarek F. Bober: Teatr w moim domu. Dziękuję

Majka Maria Lewicka: Jak pustynia bez pustelnika, a kobyła bez ogona, tak Legnica bez teatru obejść się nie może! Koniec spania. Teraz tylko podziękowania. Jesteście najlepsi i już! To były dwa cudowne wieczory szalonego tańca z Wami i dzięki Wam.

Adam Żabiński: Jestem pod dużym wrażeniem, po obejrzeniu dwóch części premiery "Nowego Dekameronu" w teatrze Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Projekt bezprecedensowy w polskim teatrze. Nowatorstwo w holìstycznym ujęciu sztuk wszelakich - synteza teatru, filmu, muzyki, scenografii, animacji, wykorzystania przestrzeni. Wspaniały montaż, doskonałe pomysły reżysera, aktorów, montażystów. Bardzo udany eksperyment w okresie pandemii, gdy nie możemy spotkać się na scenie. Obejrzę jeszcze raz.

Beata Kowalska: Dziękuję. Było fantastycznie. Cudownie było Was gościć w moim domu. Jesteście tacy kreatywni. Żadna pandemia Was nie złamie. Dziękuję.

Iga Terpiłowska: Świetny pomysł, wspaniałe wykonanie. Serdeczne gratulacje!

Aleksandra Dąbrowska: To była uczta, dziękujemy za dwa cudowne wieczory.

Emilia Nędzyńska: Talent goni talent. Wszystko na wysokim poziomie.Z profilu FB legnickiego teatru wybrał: Grzegorz Żurawiński