Trwa internetowy konkurs "Co Ty wiesz o... legnickim teatrze?". Pierwsze konkursowe arkusze z odpowiedziami już nadeszły, zostały sprawdzone, a uczestnikom naliczono zdobytą liczbę punktów. Ci bardziej spostrzegawczy zauważyli kilka pisarskich pomyłek w pytaniach, zatem od niedzieli arkusz do pobrania ze strony teatru jest już po kosmetycznym zabiegu.


Zdarzyło się np. że wypunktowując odpowiedzi do wyboru opatrzone były one niewłaściwą literką. I tak po a), b), c), d)... następowało np. kolejne c). Niczego to nie zmieniało, gdyż zaznaczyć (pogrubić, wyboldować) trzeba całą właściwą odpowiedź (opcję do wyboru), ale wyglądało to mało elegancko.

Najpoważniejsza wpadka zdarzyła się przy pytaniu nr 28. Chodziło o podróż z "Otellem" do USA., która miała miejsce nie jesienią 2008 roku (jak napisałem), lecz jesienią 2006 roku. Ponieważ legnicki teatr był jednak tylko jeden raz w tym kraju, nie miało to istotnego znaczenia dla wskazania miasta, którego nie odwiedził w trakcie tej północnoamerykańskiej podróży. A odpowiedź na takie właśnie pytanie była zadaniem uczestnika konkursu.

Uznałem jednak, że - choćby dla elegancji - warto dokonać kosmetycznego (nie ma zmian merytorycznych) face liftingu arkusza. Od niedzieli 26 kwietnia można go już pobierać ze strony teatru (także za pośrednictwem @KT) po dokonanej korekcie. Wraz z regulaminem konkursu jest TUTAJ!

Nie zmienił się czas, w jakim można brać udział w konkursie i nadsyłać mejlem (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) arkusz z odpowiedziami. Termin mija w niedzielę 3 maja.

Grzegorz Żurawiński