Wystartował wirtualny konkurs organizowany przez Teatr im. Heleny Modrzejewskiej i Legnicką Gazetę Teatralną @KT, w którym miłośnicy legnickiego teatru będą mieli okazje sprawdzić swoją wiedzę, przypomnieć sobie różne ciekawostki i zdobyć interesujące nagrody jak. np. karnet na wszystkie spektakle w całym sezonie. Pisze Dawid Stefanik.


W konkursie należy odpowiedzieć na 50 pytań dotyczących działalności legnickiego teatru, jego historii, spektakli, twórców, podróży, ciekawostek i  anegdot.  Do zdobycia jest łącznie 60 punktów, co oznacza, że są także pytania z wielokrotnymi odpowiedziami.

- Konkurs sięga w przeszłość bliską, dalszą, a nawet do czasów, gdy teatr działał pod inną nazwą i w innej formule organizacyjnej. Przydatnym źródłem wiedzy, ale nie jednym, są zasoby archiwalne Gazety Teatralnej. Potrzeba jednak trochę samozaparcia i odrobina umiejętności - mówi redaktor gazety Grzegorz Żurawiński.

Pierwszą nagrodą w konkursie karnet na wszystkie spektakle w sezonie (w tym premiery). Za drugie miejsce jest karnet na premiery, zaś za trzecie miejsce organizatorzy ufundują wydawnictwa teatralne.

Regulamin konkursu "Co Ty wiesz o... legnickim teatrze?" oraz arkusz z pytaniami można pobrać na stronie teatru: https://www.teatr.legnica.pl/16-aktualnosci/696-uwaga,-zaczynamy-konkurs-co-ty-wiesz-o-legnickim-teatrze . Odpowiedzi można nadsyłać do 3 maja. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie teatru 14 maja.

A oto jedno przykładowe pytanie - Podczas jednego z wyjazdowych wystawień "Złego" reżyser Jacek Głomb musiał zastąpić na scenie nieobecnego aktora. Przed spektaklem umówił się z aktorami, że będzie im dawał znak, gdy zapomni kwestii.  Robił to: a) zdejmując czapkę, b) zapalając papierosa, c) zdejmując okulary, d) sięgając po gazetę.

(Dawid Stefanik, ""Co Ty wiesz o... legnickim teatrze?" - sprawdź się w konkursie!", https://tulegnica.pl, 25.04.2020)